Як повідомляє прес-служба Президента України, закон, прийнятий Верховною Радою 19 січня, був розроблений з метою посилення державних гарантій щодо захисту прав та законних інтересів дітей відповідно до Конвенції ООН про права дитини шляхом забезпечення даної діяльності відповідним кадровим ресурсом.
"Сьогодні велика кількість дітей в Україні живе у складних життєвих обставинах і потребує підтримки та допомоги від держави. Такі функції покладаються на органи і служби у справах дітей, які за законом мають здійснювати свою діяльність, захищаючи права та інтереси дітей. Але саме вони у такий складний час перші потрапляють під скорочення. У багатьох регіонах кількість працівників настільки мала, що унеможливлює виконання ними своїх функцій", – прокоментував підписання документа президентом уповноважений з прав дитини Микола Кулеба.
Наголошується, що згідно з законом, штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконкомів сільських рад територіальних громад установлюється з розрахунку один працівник служби не більше ніж на тисячу дитячого населення. У разі, коли дитяче населення громади становить менше тисячі осіб – не менше одного співробітника на територіальну громаду.
Кількість працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей встановлюється з розрахунку один працівник не більш ніж на тисячу дітей, що проживають у районі, та не більше ніж на дві тисячі дітей, що проживають в місті.
Крім цього, служби у справах дітей набувають прав юридичної особи.
Про проблеми державної підтримки та захисту прав дітей читайте у статті Алли Котляр "Клуб анонімних захисників прав дітей, або Бездіяльність = співучасть" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".