За два місяці до кримінальної відповідальності було притягнуто понад 500 корумпованих чиновників. Про це 6 жовтня на засіданні Антикоррупциооного ради заявив президент України Петро Порошенко, передає Інтерфакс-Україна.
За словами глави держави, лідерами за кількістю відкритих кримінальних проваджень є Дніпропетровська, Одеська, Закарпатська, Львівська, Харківська та Донецька області, а також місто Київ.
На сьогоднішній день вироки, що передбачають, у тому числі, позбавлення волі, оголошені 492 фігурантам кримінальних проваджень. Крім того, повідомлено про підозру у вчиненні корупційних дій одному народному депутату, керівникам державних служб, районних державних адміністрацій, управлінь Держземагентства в декількох областях, начальникам загонів прикордонної служби, вищим офіцерам СБУ, МВС, Державної служби виконання покарань.
Порошенко зазначив, що він сподівається на підвищення ефективності боротьби з корупцією на всіх рівнях всіх гілок влади. "Окремо я хотів би сказати щодо того, що і суддів, зрештою, почали притягати до відповідальності. Почала працювати вища комісія суддів, Вища рада юстиції, яка сьогодні дозволяє знімати недоторканність, притягати суддів до відповідальності. Хоча якщо б Верховна Рада проголосувала за мої пропозиції, які були підтримані Конституційним судом, включені до порядку денного, про зняття депутатської недоторканності та недоторканності суддів, то ця робота була б набагато ефективніше", − процитувала президента УНІАН.
Глава держави додав, що він чекає підтримки Верховною Радою законопроекту про заборону внесення застави за осіб, підозрюваних у вчиненні корупційних діянь.
Чекаю, що ВР цього пленарного тижня прийме закон, який забороняє відпускати під заставу підозрюваних в корупції. #СтопКорупція
- Петро Порошенко (@poroshenko) 6 октября 2015
На початку року Верховна Рада внесла зміни до закону "Про Національне антикорупційне бюро України", розширивши повноваження цього органу. Законом, зокрема, передбачено, що на службу в НАБ не можуть бути прийняті особи, які протягом останніх п'яти років працювали в підрозділах силових органів по боротьбі з корупцією.
З 1 жовтня 70 детективів Національного антикорупційного бюро України вийшли на роботу.
Російський бізнесмен Костянтин Григоришин у своєму недавньому інтерв'ю повідомив про те, що український уряд зберегло корупційні схеми, збудовані під час правління президента Віктора Януковича.
Функціонуюча система державного управління зберігає в собі велику кількість корупційних ризиків. Детальніше про них на прикладі аналізу проекту з проведення інвестиційних конкурсів в Києві, читайте в матеріалі Івана Сікори для ZN.ua "Київське інвестиційне дежавю з присмаком корупції".