Українська мова треба захищати за допомогою заходів, які в європейські політичній культурі називаються позитивною дискримінацією. Про це заявив президент України Петро Порошенко у позачерговому посланні до Верховної Ради.
"Це така форма підтримки тих, хто тривалий історичний час піддавався переслідуванням та утискам. І українська мова як єдина державна мова є надзвичайно важливим консолідуючим чинником суспільства і держави", - сказав він.
При цьому Порошенко зазначив, що в Україні є "ідеологічне меншість". "Чимало людей, на жаль, все ще поглядають у бік Митного союзу, підтримують ідею про другу державну мову тощо. Буду відвертим: ми не станемо надавати носіям подібних думок, і ніколи не дамо, права вето на геополітичні та цивілізаційні рішення переконливої більшості, наявність якої засвідчено президентськими і парламентськими виборами", - зазначив президент.
Порошенко вважає, що питання національної безпеки стосуються і церковних проблем. "Це надто чутлива сфера, яка потребує обережності; де протипоказані різкі рухи; де перш, ніж раз відрізати, міряють не сім, а сімдесят сім разів. Але із досвіду останніх років ми ніколи не забудемо, що інколи підготовка до поглинання країни починається ніби-то зі спільних молитов або хресних ходів", - сказав він.
Президент виступив з позачерговим посланням до парламенту в перший день роботи Верховної Ради сьомого скликання, на якому було оголошено про формування коаліції з 302 депутатів. Також був обраний спікер парламенту - Володимир Гройсман і прем'єр-міністр - Арсеній Яценюк.