Попри війну, Україна піднялася у світовому рейтингу щастя — хто є лідером списку?

Поділитися
Попри війну, Україна піднялася у світовому рейтингу щастя — хто є лідером списку?
У 2022 році українці опинились на 92 місці зі 137.

Доброзичливість у світі у 2022 році була приблизно на 25% вища, ніж до пандемії, йдеться у щорічному звіті World Happiness Report, який визначає найщасливіші країни світу.

«Доброзичливість до інших, особливо допомога незнайомцям, яка різко зросла в 2021 році, залишилася на високому рівні в 2022 році», — йдеться у пояснювальній записці авторів дослідження.

Як і торік, Фінляндія шостий рік поспіль посідає перше місце, за показником щастя значно випереджаючи всі інші країни. Останнє, 137 місце, за даними останнього звіту, посідає Афганістан.

Як і у випадку з Фінляндією, більшість країн з топ-10 залишаються практично незмінними.

Один з найбільших стрибків у рейтингу здійснив Ізраїль, який, порівняно із минулим роком, піднявся на п’ять позицій і нині посідає четверте місце.

До топ-10 найщасливіших країн входять

  1.     Фінляндія
  2.     Данія
  3.     Ісландія
  4.     Ізраїль
  5.     Нідерланди
  6.     Швеція
  7.     Норвегія
  8.     Швейцарія
  9.     Люксембург
  10.     Нова Зеландія

Ірландія була визнана чотирнадцятою найщасливішою країною, за нею йдуть Сполучені Штати (15 місце), Німеччина (16), Бельгія (17), Чехія (18), Велика Британія (19) і Литва (20).

Остання країна є новою у топ-20, який також лишається практично незмінним в останні роки. Вона «виштовхнула» на 21 місце Францію.

За останні шість років балтійська країна неухильно піднімалася з 52-го місця в 2017 році до 20-го в останньому списку. Інші країни Балтії, Естонія (31) і Латвія (41), також піднімаються в рейтингу.

Як пишуть аналітики, які складали звіт, за останні три роки було зафіксоване зростання доброзичливості в Україні (92 місце) та Росії (70). У 2020 і 2021 роках обидві країни зазнали значного зростання доброзичливості, проте упродовж 2022 року доброзичливість різко зросла в Україні, натоміть знизилася в Росії.

Цікаво, що, незважаючи на руйнівний вплив війни в Україні, до вересня 2022 року оцінки життя залишалися вищими, ніж після анексії Криму Росією у 2014 році, що, як стверджується у звіті, підкріплюється сильнішим почуттям спільної мети, доброзичливості один до одного та довіри українців до керівництва країною.

«Російське вторгнення сформувало Україну в націю», – зазначив Ян-Еммануель Де Неве, співредактор звіту.

Варто згадати, що у 2020 році Україна була на 110 місці в світовому рейтингу щастя, у 2021 — на 98.

Як визначали, чи щасливі люди?

Шість ключових змінних, які кількісно визначаються у звіті, це дохід (ВВП на душу населення), соціальна підтримка, очікувана тривалість здорового життя, свобода вибору життя, щедрість і свобода від корупції. І найпоширенішим питанням для вимірювання добробуту людей є: «Наскільки ви загалом задоволені своїм життям сьогодні?».

У відповідях люди оцінюють цей показник за шкалою від 0 до 10 (0 = повністю незадоволений, 10 = повністю задоволений).

Річні результати звіту завжди базуються на середніх оцінках життя за останні три роки.

20 березня відзначався встановлений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародний день щастя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі