"Понад 80 варіантів" — в МОЗ з десятків сценаріїв розвитку коронавірусу в Україні вибрати найоптимістичніші

Поділитися
"Після послаблення карантину чомусь всі відчули, що карантин скасували" © Віктор Ляшко / Facebook
"Зараз ми рухаємось по "жовтому сценарію", помірна сезонність. Тобто, ми виходимо на 4 тисячі померлих до кінця року".

Міністерство охорони здоров'я має зараз понад 80 сценаріїв того, як коронавірус COVID-19 може розвиватися в Україні. Про це на останньому брифінгу заявив головний санлікар Віктор Ляшко, додаючи, що у відомстві вибрали три найоптимістичніші.

"Ми прорахували 81 сценарій, за яким може розвиватись на території України епідемія коронавірусу. Але ретроспективно обрали зараз три найбільш оптимістичні сценарії, які враховують саме сезонність в літній час. Оскільки тільки Східна Європа вибивається з сезонності. Ми хотіли подивитись, чи є в Україні сезонність на коронавірусну хворобу", - заявив заступник глави МОЗ.

За умови, якщо українці будуть дотримуватися рекомендацій МОЗ щодо карантину, варіантів буде чотири.

"Ми можемо йти, коли сезонність відсутня, і ми впроваджуємо карантинні заходи не повністю і недосконало - тоді ми можемо вийти на 7 тисяч померлих. Якщо сезонність буде 100% нульова, тобто, влітку не повинні реєструватись випадки, тоді в нас повинно бути не більше 1000 померлих", - зазначив він.

За словами Ляшка, наразі не можна сказати, що коронавірус в Україні має нульову сезонність, оскільки станом на сьогодні від нього вже померло 966 людей.

"Зараз ми рухаємось по "жовтому сценарію", помірна сезонність. Тобто, ми виходимо на 4 тисячі померлих до кінця року. Але ця сезонність не є на цей час конкретним і досконалим фактором. Після послаблення карантину чомусь всі відчули, що карантин скасували. Тому цей показник може коливатись", - сказав Ляшко.

Читайте також: У Тернополі посилили карантин

Нагадаємо, упродовж тижня епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилась, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.

"Якщо ми говоримо про конкретні причини, я ще раз хочу підкреслити, пом'якшення карантину - це не скасування. Те, що ми перестали дотримуватися правил, які рекомендує МОЗ - ми бачимо ці цифри... І це головна причина", - зазначив він.

17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі