В Україні від коронавірусу померло 966 людей. Центр громадського здоров'я оприлюднив статистику, яка вказує на те, що 78,2% від усієї кількості пацієнтів, які померли з COVID-19, мали серцево-судинні захворювання.
Крім цього, у 21,7 % був цукровий діабет, у 13,1% – захворювання легень, у 10,5% – захворювання нирок, у 8,2% – новоутворення, у 6,4% – неврологічні захворювання, у 5,3% – захворювання печінки, у 11,5% – інші види захворювань.
У ЦГЗ вкотре нагадали, що послаблення карантину ще не означає цілковитого його скасування, тому людям досі необхідно дотримуватися правил та рекомендацій МОЗ.
Нагадаємо, упродовж тижня епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилась, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу.
"Якщо ми говоримо про конкретні причини, я ще раз хочу підкреслити, пом'якшення карантину - це не скасування. Те, що ми перестали дотримуватися правил, які рекомендує МОЗ - ми бачимо ці цифри... І це головна причина", - зазначив він.
17 червня Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 липня, а також оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням коронавірусу можуть посилювати карантинні обмеження. Карантин в Україні діє з 12 березня, перший етап послаблення обмежень розпочався 11 травня.
Раніше Кабмін перевірив обласні держадміністрації на предмет виконання рішень уряду щодо запобігання поширенню в Україні коронавірусу. Зокрема, сумарно оцінювалося виконання доручень уряду та прем'єр-міністра. За результатами перевірки Кабмін склав рейтинг ОДА.
Кожну область оцінювали за 5-бальною шкалою за сімома показниками. Кожна з областей могла отримати максимум 35 балів. У п'ятірку лідерів увійшли такі області: Донецька - 31 бал, Хмельницька - 27 балів, Харківська - 25 балів, Дніпропетровська - 25 балів і Київська - 25 балів.