Понад 18% українців під час війни консультувались із сімейними лікарями по телефону — опитування

ZN.UA Ексклюзив Інфографіка
Поділитися
Лише 24,5% зверталися до лікаря для планового обстеження.

Переважна більшість українців після 24 лютого 2022 року отримувала медичну допомогу  на особистому прийомі (42,5%) або в стаціонарі (10,6%), 18,3% опитаних  (причому всіх вікових категорій) консультувались із сімейними лікарями "телефоном або з допомогою інших засобів телекомунікаційного зв’язку", йдеться в результатах опитування Центру Разумкова на замовлення ZN.UA.

Такі дані свідчать, що  омріяна в Україні телемедицина, по суті вже прижилася, принаймні на первинці, пише редакторка відділу соціум ZN.UA Алла Котляр в статті "Результати опитування здивували. Як українці оцінюють медицину під час великої війни".

Не отримували медичної допомоги через її недосяжність лише  1,8% опитаних, а 2,2% — через відсутність безкоштовної допомоги й нестачу коштів на платні послуги. Найменше медичну допомогу на особистому прийомі (32,9%) отримали люди, які певний час проживали на тимчасово окупованих територіях, однак ця категорія населення отримала найбільшу частку (13,7%) стаціонарної допомоги.

ZN.UA

9,6% людей, які проживали на тимчасово окупованих територіях, не отримували медичної допомоги через її недосяжність. Це майже в чотири рази перевищує цей показник для людей, які проживають на решті території.

"Але серед тих, хто проживав на тимчасово окупованих територіях, немає тих, хто не отримав медичної допомоги через відсутність безоплатних послуг і брак коштів на платні медичні послуги, тоді як на решті території України частка таких пацієнтів становить від 1,6 до 2,4% і 0,8% для тих, хто виїздив за кордон", - пише Алла Котляр.

За її словами, попри те, що  НСЗУ регулярно сплачує надання медичних послуг на ТОТ, найгірший показник із доступністю медичних послуг — на півдні та сході країни (майже в чотири та в два рази відповідно гірший за показники на заході). 

41,8% українців  за цей час не мали потреби в медичній допомозі. І це, на думку Алли Котляр, тривожний симптом, бо за півтора року кожен мав би планово перевірити стан свого здоров’я принаймні один раз.

ZN.UA

Із тих, хто з 24 лютого 2022 року  потребував медичної допомоги, найчастіше до лікаря зверталися через хронічні захворювання (36,9%). У 34,5% загострилася хвороба або з’явилися нові захворювання, 18,5% потребували термінової (ургентної) меддопомоги. І лише  24,5% зверталися до лікаря для планового обстеження.

Усі згадані в тексті дані — результати соціологічного опитування Центру Разумкова. Опитування на замовлення ZN.UA проводилося з 23 до 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та м. Києві. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі