Помічниця судді "зливала" інформацію про клопотання НАБУ до суду

Поділитися
Помічниця судді © nabu.gov.ua
Використовуючи чужий логін і пароль, підозрювана поширювала інформацію із закритим доступом.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала до суду обвинувачувальний акт щодо помічниці судді, яка поширювала закриту інформацію про клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України. Як йдеться у повідомленні САП у Facebook, детективи НАБУ завершили досудове розслідування у справі проти помічниці судді, яка незаконно поширила інформацію з обмеженим доступом.

За версією слідства, у травні-червні 2016 року помічниця судді Солом'янського районного суду міста Києва прийняла пропозицію свого знайомого адвоката, зацікавленого у перебігу розслідування одного з кримінальних проваджень НАБУ та почала надавати йому для подальшого інформування третіх осіб інформацію про надходження до суду клопотань від детективів Бюро. Якщо ставало відомо про те, що у результаті розгляду клопотань детективів були прийняті судові рішення, помічниця судді за вказівкою адвоката роздруковувала їх із автоматизованої системи документообігу суду та передавала для подальшого несанкціонованого розповсюдження.

"Оскільки вказана помічниця судді не мала необхідного рівня доступу до автоматизованої системи документообігу суду, вона використовувала логін та пароль іншого працівника суду", - йдеться в повідомленні САП.

Досудове розслідування за вказаними фактами детективи НАБУ розпочали 15 червня 2016 року. 13 грудня Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала обвинувальний акт стосовно помічниці судді та адвоката до Солом'янського районного суду м. Києва для розгляду по суті. Обом обвинуваченим інкримінується вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 361-2 та ч. 2 ст. 376-1 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, раніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.

А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.

Крім того, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" та"Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту.

Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі