Полторак назвав кількість покараних за пожежі на військових арсеналах країни

Поділитися
Полторак назвав кількість покараних за пожежі на військових арсеналах країни Винні у пожежах на військових складах покарані, каже голова МОУ © Соцмережі
На підтримання живучості складів боєприпасів цьогоріч виділено 500 млн гривень.

Понад 30 старших і вищих офіцерів покарані через пожежі на військових складах та арсеналах України. Загалом до відповідальності притягнуті понад 40 осіб, з яких 80% - військовослужбовці вищої офіцерської ланки, зокрема, генерали та полковники, розповів в інтерв'ю BBC Україна міністр оборони Степан Полторак.

"По всіх подіях було покарано понад 40 людей. 80% з них - це старші та вищі офіцери: генерали, полковники. Когось з генералів звільнили. По розслідуванню Міноборони (щодо вибухів на арсеналі у Калинівці – ред.) до відповідальності притягнуто більше десяти осіб", - наголосив очільник оборонного відомства.

За словами голови МОУ, після вибухів та пожежі на 48-у арсеналі у Калинівці Вінницької області усі військові склади, бази й арсенали країни перебувають під посиленою охороною.

"Після Калинівки всі склади, бази і арсенали перевели на посилену охорону. І провели роботу з будівництва сховищ для боєприпасів. Величезна проблема у тому, що після розвалу СРСР основний запас боєприпасів зберігався на ґрунті. Вберегти його дуже важко, адже будь-яка підготовлена диверсійно-розвідувальна група знайде можливість знищити таке сховище", - каже Степан Полторак.

На вирішення проблеми зберігання боєприпасів потрібно близько десяти мільярдів гривень, наголошую міністр. "Напевно, таких грошей зараз немає", - додає він.

"Але вже завершилося категорійне проектування всіх баз і арсеналів. З наступного тижня (23 квітня – ред.) ми приступаємо до перемовин про початок будівництва на трьох основних базах підземних сховищ. Там боєприпаси будуть зберігатися не тільки від диверсійних груп, але і від повітряного удару. Ця робота пріоритетна, на підтримання живучості баз у цьому році передбачено 500 мільйонів гривень", - зазначив голова Міноборони.

Нагадаємо, 26 вересня зайнялися склади боєприпасів Збройних сил України у селі Сальник біля Калинівки Вінницької області. Пожежа спричинила детонацію снарядів, у зоні ураження опинились довколишні населені пункти. Вогонь охопив 10% від загальної площі військового об'єкта.

Із зони ймовірного ураження евакуювали понад 30 тисяч осіб, після очищення території від снарядів, що не розірвалися людям дозволили повернутися. Кабінет міністрів України виділив на ліквідацію наслідків НП у Калинівці 100 мільйонів гривень.

Військова прокуратура назвала причиною вибухів на складі боєприпасів поблизу міста Калинівка Вінницької області недотримання правил пропускного режиму. Згідно з висновками відомства, це дозволило провезти і розмістити на території складу легкозаймисті речовини.

Детальніше про НП на 48-му арсеналі ЗСУ в селі Калинівка Вінницької області читайте у матеріалі Юрія Бутусова "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі