Близько половини вихідців з країн колишнього СРСР в Ізраїлі або не співчувають ані Україні, ані Росії, або не мають позиції щодо конфлікту, повідомив в інтерв'ю ZN.UA головний учений міністерства абсорбції Ізраїлю, політолог, професор університетів Бар-Ілан і Аріель уродженець Запоріжжя, доктором Зєев Ханін.
Як зазначив Ханін, "В Ізраїлі на сьогодні живе найбільша російсько-єврейська громада світу (приблизно 980 тис. чол.), і, аналізуючи російськомовний сегмент ізраїльського facebook, можна зробити висновок, що вони тільки й думають, хто правий: ватники і колоради чи укри й жидобандерівці".
Проте дані проведеного серед "російських" ізраїльтян масштабного опитування громадської думки свідчать зовсім про інше.
На питання, чи повинен Ізраїль обрати активну позицію в конфлікті між Україною і Росією, 4% респондентів відповіли, що Ізраїль зобов'язаний заявити про підтримку Росії, а 6% вважають, що єврейська держава має стати на бік України. Співчувають Україні, але вважають, що Ізраїль повинен зберігати нейтралітет, - 27% опитаних. Ще 13% поділяють позицію Росії, але вважають, що Ізраїль не мусить втручатися у цей конфлікт. І близько 50% не співчувають жодній зі сторін або не мають позиції з цього питання, не відчуваючи цю тему своєю. На фронтах facebook ситуація, певна річ, інша, оскільки в Мережі найактивніші саме 10% російськомовних ізраїльтян, які мають жорстку позицію щодо цієї проблеми.
"На фронтах facebook ситуація, певна річ, інша, оскільки в Мережі найактивніші саме 10% російськомовних ізраїльтян, які мають жорстку позицію щодо цієї проблеми", - додав він.
Докладніше читайте в матеріалі Михайла Гольда "Ізраїль. Між украми і колорадами" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".