Ще 15% заявили, що поряд з державними послугами звертаються у приватні заклади в разі серйозної хвороби в родині. А 6% віддають перевагу приватним медичним установам.
Майже 70% опитаних не задоволені державними медичними послугами, які вони отримували за останні п'ять років. Задоволених так чи інакше рівнем послуг у державних медичних установах 24% респондентів.
Тільки 8% зазначили, що українська медична галузь близька до європейських стандартів, 85% вважають, що якість медичного обслуговування в Україні далека від європейських стандартів.
Вартість медичних послуг є одним з основних факторів вибору респондентів, коли вони вирішують, де саме можна отримати медичну допомогу. Так, 33% опитаних відповіли, що, якщо не рахувати гроші, вони б звернулися за необхідною медичною допомогою у приватні медичні установи, 31% взагалі б поїхали лікуватися за кордон. У той же час 27% готові звернутися за допомогою навіть при таких умовах все одно до послуг державної медицини.
Серед країн, які обрали б для лікування, лідирують Ізраїль (39%), Німеччина (38%) і Швейцарія (21%). А також США (10%) і Білорусь (8%). Тільки 3% обрали б Росії.
Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 13-20 жовтня 2016 року серед 1500 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,5%.
У квітні 2016 року на засіданні Національної ради реформ президент Петро Порошенко назвав ситуацію в охороні здоров'я національною катастрофою.
За оцінкою екс-міністра охорони здоров'я України Олександра Квіташвілі, обсяги хабарів у медицині складають 8-10 млрд доларів на рік.