Кожен третій українець (33,3%) готовий чинити збройний опір у раз збройної інтервенції з боку Росії до їхнього міста чи села. Про це йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології.
До опору шляхом акцій громадянського протесту готові 21,7% українців. Всього тим чи іншим способом чинити опір збройній інтервенції з боку РФ готові 50,2% громадян.
Якщо говорити про інші варіанти у такій ситуації, то:
- виїхали б в інший регіон – 14,8%;
- виїхали б за кордон – 9,3%;
- нічого б не робили – 18,6%.
Ще 12,1% не визначилися, а 1,1% відмовилися відповідати на таке питання.
Опитування проводили 3-11 грудня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI). Всього опитали респондентів від 18 років, які мешкають у всіх регіонах крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу.
Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.
Раніше секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив про відсутність ознак ймовірного вторгнення Росії в Україну найближчим часом, хоча військ Москва досі не відвела. Він зазначив, що сьогодні біля східного українського кордону зосереджено 92 тисяч армійців РФ. Цього, за словами Данілова, недостатньо для нападу.
президент України Володимир Зеленський зазначив, що генсек НАТО Єнс Столтенберг підтримує Україну в закупівлі оборонного озброєння. Проте остаточної відповіді в цьому питанні ще не знайшли країни-члени Альянсу.
Про нюанси україно-російських дипломатичних баталій навколо угоди про «нульовий варіант», інтереси Києва і Москви читайте у статті Володимира Кравченка «Нові претензії Путіна: чого ще він хоче від України».