"У той час, коли вся прогресивна громадськість (закреслено) активісти та правозахисники намагаються привернути увагу до тортур у Росії, в Криму стали з'являтися тривожні новини про застосування невиправданого насильства до політичних в'язнів: кримських мусульман", - написала вона.
Адвокати і самі ув'язнені розповіли про грубі порушення прав людини і регулярне насильство з боку представників силових структур російських окупантів.
"У судах при перевезенні на слідчі дії і судові засідання, молодим людям заламують руки, запихають стусанами під лавки машин, у такому вигляді везуть, потім витягують за ноги з машини і, продовжуючи бити, ведуть до кабінетів слідчого", - додала Крилєнкова.
За даними правозахисників, знущання і тортури не припиняються навіть під час допитів.
"Один з ув'язнених повідомив також про застосування тортур під час допиту в ФСБ: йому одягали на голову поліетиленовий пакет і вимагали визнати приналежність до організації, яка в Росії зветься терористичною", - зазначила Олександра Крилєнкова.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі, РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.
Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.