Політв'язні в анексованому Криму повідомляють про катування у ФСБ

Поділитися
Політв'язні в анексованому Криму повідомляють про катування у ФСБ У анексованому Криму грубо порушуються права політв'язнів © schlenger86 / Depositphotos
У судах, при перевезенні і допитах силовики б'ють затриманих, заламують їм руки і витягують за ноги з автозаків.

Політв'язні мусульмани в окупованому Росією Криму піддаються необґрунтованому насильству, повідомила на своїй сторінці у Facebook правозахисник, координатор "CrimeaSOS - Польовий правозахисний центр" Олександра Крилєнкова.

"У той час, коли вся прогресивна громадськість (закреслено) активісти та правозахисники намагаються привернути увагу до тортур у Росії, в Криму стали з'являтися тривожні новини про застосування невиправданого насильства до політичних в'язнів: кримських мусульман", - написала вона.

Адвокати і самі ув'язнені розповіли про грубі порушення прав людини і регулярне насильство з боку представників силових структур російських окупантів.

"У судах при перевезенні на слідчі дії і судові засідання, молодим людям заламують руки, запихають стусанами під лавки машин, у такому вигляді везуть, потім витягують за ноги з машини і, продовжуючи бити, ведуть до кабінетів слідчого", - додала Крилєнкова.

За даними правозахисників, знущання і тортури не припиняються навіть під час допитів.

"Один з ув'язнених повідомив також про застосування тортур під час допиту в ФСБ: йому одягали на голову поліетиленовий пакет і вимагали визнати приналежність до організації, яка в Росії зветься терористичною", - зазначила Олександра Крилєнкова.

Читайте також: На адмінмежі з Кримом активізувалася російська авіація

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі, РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі