Політико-дипломатичний шлях деокупації Донбасу є пріоритетним - Наєв

Поділитися
Політико-дипломатичний шлях деокупації Донбасу є пріоритетним - Наєв Командувач ОС розповів про шляхи деокупації Донбасу © iz.com.ua
Росія "підживлює" окупаційні війська живою силою і зброєю та перешкоджає завершенню війни.

Політико-дипломатичний шлях деокупації низки районів Донецької і Луганської областей наразі є пріоритетним, розповів в інтерв'ю виданню "Обозреватель" командувач Об'єднанисм силами генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він також нагадав про те, що підрозділи ОС неухильно дотримуються Мінських домовленостей.

"Політико-дипломатичний шлях деокупації Донбасу зараз пріоритетний. Об'єднані сили неухильно дотримуються Мінських домовленостей. Однак, у разі необхідності, ми у повному обсязі виконаємо свої завдання. Об'єднані сили до цього завжди готові. Так чи інакше, окуповані нині райони Донецької і Луганської областей будуть звільнені - цього чекає і Донбас, і вся Україна", - зазначив він.

Командувач ОС наголосив на тому, що невщухаючі бойові дії на сході України регулярно "підживлює" Росія, яка передає підконтрольним бойовикам терористичних угруповань "Л-ДНР" зброю та боєприпаси, перекидає в Донбас кадрових військових і найманців.

"Повернути території під наш контроль ми мали можливість до осені 2014 року. У серпні того року увійшли батальйонно-тактичні групи РФ. Це незаперечний факт, який задокументований, якому є свідки. І саме введення збройних сил РФ на суверенну територію України визначило подальший розвиток подій. Потім відбулося нарощування присутності Росії - пішла передача танків, артилерійських систем, реактивних систем залпового вогню. Якби не втручання РФ, не її підтримка, то війна на сході України закінчилася би дуже швидко", - додає генерал-летенант.

За його словами, РФ тривалий час накопичувала військові ресурси, а з окупацією ділянки україно-російського кордону для неї не становить проблеми перекинути зброю і техніку на українську територію.

"Чому така тривалість цієї війни? Тому що нам протистоїть Російська Федерація. Росія довго накопичувала військові ресурси, і, на жаль, є нашим сусідом. Тобто, для неї не проблема поставляти озброєння через російсько-український кордон, ділянку якого вони взяли під контроль. Росія безпосередньо впливає - користуючись тим, що має певні переваги з військової точки зору (зазначу - не абсолютні) і тим, що знаходяться прямо біля наших дверей", - резюмував командувач ОС.

Нагадаємо, 11 червня у Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Керівники МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО. У порядку денному були також питання безпеки і звільнення українських заручників в Донбасі, а також політв'язнів, яких утримують на території РФ і в анексованому Криму.

Детальніше про перебіг Мінського процесу читайте у статті Сергія Рахманіна "Неоголошена війна" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі