16 серпня поліція під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури провела обшуки в київському Інституті раку. Підставою для цього було те, що група лікарів продавала ліки онкохворим, які насправді повинні видаватися безкоштовно.
Суми хабарів за призначення і видачу безкоштовних медичних препаратів онкохворим громадянам, закуплених для інституту за державні кошти, коливалися від 3000 до 70 тисяч гривень. Суми "відкатів" за перемогу в тендері становили 15 - 20% від загальної вартості укладених угод.
Зараз вирішується питання про повідомлення фігурантам про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою) Кримінального кодексу України.
Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомила про те, що з літа в Україні можна буде безкоштовно отримати направлення на проходження досліджень про наявність онкологічних захворювань.
Раніше в інтерв'ю DT.UA директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р. Кавецького НАН України академік Василь Чехун розповів про те, що стандарти сьогодні є великим гальмом у ефективному лікуванні конкретного хворого. За його словами, в основі лікування онкохворих повинна бути індивідуалізація.
Детальніше про пошук ефективних методів лікування раку читайте у статті Лідії Суржик "Академік Василь Чехун: "Лікування онкохворих має бути персоніфікованим"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".