"Стандарти на сьогодні є великим гальмом в ефективному лікуванні конкретного хворого. Тому що прецизійна медицина, або персоніфікована, є в світі основою основ сучасної терапії. У США в цьому напрямі рухаються активно, а в нас поки запрягатимуть, то мине ще років "надцять". Але ми стояли, стоїмо і будемо стояти на тому, що в основі лікування онкохворих має бути індивідуалізація. Я і мої колеги неодноразово зверталися в різні державні інстанції з пропозиціями щодо доцільності застосування імунобіологічного препарату, розробленого в нашому інституті, в комплексному лікуванні онкологічних хворих", - в інтерв'ю для DT.UA заявив директор Інституту експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Кавецького НАН України академік НАНУ Василь Чехун.
За його словами, торік Національна академія наук звернулася з листом до прем'єр-міністра В.Гройсмана з проханням провести нараду із залученням профільних фахівців Кабміну, МОЗ НАН і НАМН України щодо можливості використання індивідуального імунобіологічного препарату в лікуванні онкохворих.
"Прем'єр дав розпорядження в.о.міністра охорони здоров'я У.Супрун провести таку нараду на базі нашого інституту і за її підсумками подати Кабміну пропозиції щодо врегулювання проблемних питань, - зазначив академік. - Все так і залишилося на папері. На жаль, немає зацікавленості у впровадженні вітчизняних розробок".
Детальніше про пошук ефективних методів лікування раку читайте у статті Лідії Суржик "Академік Василь Чехун: "Лікування онкохворих має бути персоніфікованим"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".