Поліція скоротила кількість версій у справі про замах на активіста Михайлика

Поділитися
Поліція скоротила кількість версій у справі про замах на активіста Михайлика У поліції не виключають, що нападники на Михайлика причетні до замахів на інших активістів © Олег Михайлик/Facebook
Зі спочатку озвучених п'яти версій зараз правоохоронці розглядають тільки три.

Національна поліція скоротила кількість версій нападу на активіста громадської організації "Сила людей" Олега Михайлика в Одесі і зараз вивчає три версії, заявив начальник поліції Одеській області Дмитро Головін, передає "Громадське".

За словами Головіна, у слідства наразі наявні три ймовірні версії замаху на активіста: громадська діяльність Михайлика, його діяльність у зв'язку з будівництвом ЖК "Золотий берег", конфлікт підприємців і влади навколо права на земельну ділянку одного з ринків Одеси.

Головін підтвердив, що за активістом незадовго до замаху велося спостереження, проте подробиць не розповів.

Крім того, голова поліції Одеси не виключає, що до замаху може бути причетний один із трьох підозрюваних - зв'язаний з криміналітетом Торніке Нагладзе, який нібито має групу інвалідності.

"Це він зараз на візку. За нашою інформацією, він і ще двоє підозрюваних були причетні до низки кримінальних злочинів, яких саме - поки сказати не можу. Але навіть те, що він на візку не заважало йому діяти за спільним умислом з іншими підозрюваними", - заявив Головін.

Також у поліції не виключили, що підозрювані могли брати участь у нападах інших активістів, або "працювати на одних і тих самих замовників".

Як повідомлялося, 22 вересня активісти одеської організації партії "Сила людей" Олега Михайлика стріляли біля його будинку. Михайлик неодноразово виступав проти муніципальної адміністрації міста, зокрема, мера міста Геннадія Труханова.

Пораненого активіста госпіталізували і надали йому державну охорону. Поліція зареєструвала кримінальне провадження за ст. 115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу.

25 вересня поліція затримала трьох підозрюваних у замаху на Михайлика. Затримані на допиті визнали свою провину, суд відправив їх до СІЗО. За даними слідства, підозрювані є членами грузинського етнічного злочинного угруповання.

Поліція розглядає п'ять версій нападу на Олега Михайлика. Перша версія пов'язана з його громадською діяльністю. Друга – з проблематикою по "Золотому берегу" (Михайлик виступав з протестними акціями,як ошуканий вкладник). Третя – пов'язана з проблематикою по авторинку "Успіх". Четверта – особисті стосунки. І п'ята – замах скоєно невстановленими особами із хуліганських мотивів. Між тим друзі та знайомі потерпілого вважають, що напад було викликано неодноразовими висловлюваннями чоловіка з приводу того, що він хотів балотуватися на посаду міського голови Одеси.

З початку 2017 року в Україні було скоєно більше 50 нападів на громадських активістів та журналістів. Найбільш напружена ситуація – на Півдні країни, зокрема, в Одеській та Херсонській областях. В жодному з випадків слідство не встановило замовників злочинів.

Одеські активісти вважають, що за терором проти них стоять мер міста Геннадій Труханов, а також близькі до нього бізнесмен Володимир Галантерник і кримінальний авторитет Олександр Ангерт на прізвисько "Ангел", які фактично монополізували корупцію в Одесі. А місцева поліція і прокуратура фактично захищають інтереси цього угруповання, та не виконують своїх професійних обов'язків.

Детальніше про ситуацію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі