В Одесі починають проведення фінального етапу операції з підняття і буксирування танкера Delfi, затонулого в листопаді минулого року, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.
За його словами, всі випробування завершені, екологічний стан - в нормі.
Завершальна операція включає наступне:
- відкачка води з танків, куди вона була подана спеціально для забезпечення стійкого положення на грунті (були високі хвилі і вітер на днях);
- випробування водоточності;
- переміщення на глибину;
- заклад тросів і пристроїв для обв'язки танкера між баржею ДМ і плавкраном "Атлас-4";
- підтвердження можливості переходу з акваторії і власне перехід.
26 серпня, танкер Delfi з четвертої спроби вдалося поставити на кіль. У цей день з дна навколо танкера витягли валуни, об'ємом близько 50 кубічних метрів, які блокували судно, до борту приварили потужні кріплення для тросів, з танків відкачали сотню тонн піску, загерметизували їх і наповнили повітрям. Буксири тягнули Delfi за металевий трос, щоб вирівняти лягли на борт судно.
Нагадаємо, що в листопаді минулого року на рейді Одеського порту зазнав лиха невеликий танкер "Делфі" під прапором Молдови. Сильний шторм завадив рятувальної операції. Однак, капітан танкера "Делфі" відмовився подавати сигнал SOS і евакуювати екіпаж без дозволу судновласника. Судно перекинулося на бік і з нього почало витікати пальне.
У Чорному морі біля Одеси рівень забруднення води нафтопродуктами через катастрофу танкера "Делфі" перевищив допустиму норму в 157 разів.
Держекоінспекція в Одеській області підрахувала попередні збитки внаслідок аварії нафтового танкера "Делфі" біля Одеси. Вони склали 15 204,73 доларів (майже 410,2 тисячі гривень).