Почали діяти нові правила перевезень в "жовтих", "помаранчевих" і "червоних" регіонах України

Поділитися
Почали діяти нові правила перевезень в
Відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень.

З 21 жовтня в Україні почали діяти нові карантинні правила перевезень, які стосуватимуться регіонів із жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епідеміологічної небезпеки. Це передбачено змінами до постанови Кабінету міністрів №1236, які були ухвалені 11 жовтня.

Відсьогодні міжрегіональні перевезення у регіонах із жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епідеміологічної небезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  1. документа, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки;
  2. міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях;
  3. негативного результата тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  4. довідки про негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака та пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Згідно з новими правилами, відсьогодні Укрзалізниця перевірятиме наявність сертифіката про вакцинацію від COVID-19 або ПЛР-тесту, який був зроблений не більше ніж за 72 години до посадки на поїзд. Правило стосуватиметься пасажирів поїздів далекого та міжобласного сполучення.

Працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також Патрульної поліції України перевірятимуть достовірність Covid-сертифікатів за QR-кодом або сканувавши їх паперовий варіант. У паперових свідоцтвах обов’язково перевірятимуться такі реквізити, як інформація про вид щеплення, кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я.

Перевірки проводитимуться у місцях великого скупчення людей, зокрема під час перевезень.
Нагадаємо, за добу 20 жовтня в Україні зафіксували рекордні 22 415 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

Докладніше про обов'язкову вакцинацію в Україні читайте в статті Алли Котляр "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей".

Про те, чого можна досягти примусом, читайте в статті Оксани Онищенко "Обов'язкова вакцинація вчителів. Три питання, на які немає відповідей"

Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає в статті "Вакцинація та «дискримінація»" Олексій Коваль.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі