Слідчі столичної поліції вручили двом хлопцям повідомлення про підозру в побитті фотокореспондента інтернет-видання «Букви» Олександра Кужельного. Підозрювані - львів'яни 2001 і 2004 року народження, повідомили в поліції Києва ввечері 15 серпня.
Їм інкримінують умисне нанесення журналісту побоїв і тілесних ушкоджень - легких або середньої тяжкості (ч. 2 ст. 245-1 Кримінального кодексу). Роль інших учасників подій встановлюється.
Правоохоронці скерували до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Процесуальне керівництво в справі здійснює Печерська окружна прокуратура.
Статтею передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років. Однак суд може обрати і більш м'якіше, в тому числі не пов'язане з позбавленням волі, з урахуванням каяття і оплати лікування потерпілого.
У поліції підкреслили, що «вибачення за вчинення злочину не звільняє правопорушників від відповідальності», і що «членство в будь-яких громадських формуваннях або політичних організаціях не звільняє від відповідальності за вчинення правопорушення».
Журналіста Олександра Кужельного зазнав нападу групи осіб під час висвітлення протестів «Національного корпусу» в Києві 14 серпня, що переросли в зіткнення з поліцією і Нацгвардією.
Серед нападників на фотокореспондента «Були» були люди в футболках з символікою «Нацкорпусу»: Кужельного звинуватили в тому, що він нібито «антифа» і «зливає активістів поліції».
Увечері того ж дня лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький привів двох учасників нападу на зустріч з Кужельним, і ті принесли йому вибачення.
Протести «Нацкорпусу» спровокували масові обшуки у представників «азовського» руху в Харкові і арешт семи осіб. Їм інкримінують створення злочинної групи і вимагання грошей у місцевих бізнесменів. «Нацкорпус» звинуватив СБУ у фабрикуванні справи, а владу - в політичному переслідуванні патріотів і ветеранів.