Плану Маршалла для України бракує спонсорів - Rzeczpospolita

Поділитися
Плану Маршалла для України бракує спонсорів - Rzeczpospolita Литва намагається зацікавити країни ЄС ідеєю про "План Маршалла" для України.
Навіть Варшава мовчить про фінансування задуму, хоча вона була ініціатором "Східного партнерства".

В понеділок у парламенті Литви був представлений план допомоги для України. Йдеться про 50 мільярдів євро, які Київ мав би отримати впродовж наступних 10 років в рамках підтримки малого і середнього бізнесу.

Як повімдомляє Rzeczpospolita, голова литовської дипломатії Лінас Лінкевічус наголосив, що в так званому "Плані Маршалла для України" повинні брати участь не лише країни ЄС, а й ЄБРР і МВФ. А в Києві повинна була б з'явитися відповідна агенція, яка б керувала профінансованими ЄС проектами. У Вільнюсі переконані, що це б збільшило впевненість інвесторів в Україні.

Втім, Лінкевічус визнав, що наразі у литовської пропозиції немає спонсорів. Вільнюс сподівається, що йому вдасться зацікавити задомом країни ЄС під час саміту "Східного партнерства", який пройде 24 листопада. Автори ідеї допускають, що Київ міг би отримати 5 мільярдів євро вже в 2018 році.

Брюссель же поки мовчить, так само як і Берлін з Парижем, без підтримки яких реалізацію такого плану було б складно уявити. Мовчить і польський МЗС, хоча Польща була співавтором проекту "Східного партнерства".

"Литва здається центральноєвропейським лідером, який займається проблемами Східного партнерства і тим самим переймає цю роль у Польщі, яка навмисне цим не займається", - сказав Rzeczpospolita колишній міністр закордонних справ Польщі Павел Коваль.

"У задуму Литви не великі шанси. Програма саміту була розроблена заздалегідь і маловірогідно, що в останню хвилину з'явиться щось, що не було заплановано. З іншого боку, завдяки тому, що Литва встановила планку так високо, програма підтимки для України може бути багатшою", - додав він.

Видання також нагадує, що МВФ відкрив програмк фінансової підтримки для України. Однак, Київ постійно має проблеми з виконанням умов фонду для отримання траншів.

У той же час перший заступник керуючого директора МВФ Девід Ліптон сказав, що нічого не знає про "план Маршалла" для України. "Ніколи нічого не чув про цю ідею, і якщо б така підготовка дійсно велася, я б про це знав", - сказав він.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі