Питання літаків для України не вийде вирішити поки триває контрнаступ – глава військового комітету НАТО

Поділитися
Питання літаків для України не вийде вирішити поки триває контрнаступ – глава військового комітету НАТО © NATO
При цьому Роб Бауер впевнений, що Україна має перевагу над РФ.

Питання надання західних винищувачів Україні не вирішать у короткостроковій перспективі поки триває контрнаступ ЗСУ, заявив голова військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер в коментарі LBC. Він вважає, що не можна зараз змішувати дві дискусії – про винищувачі та контрнаступ.

«Дискусія щодо винищувачів є важливою, але вона не буде вирішена в короткостроковій перспективі для цього контрнаступу. Навчання цих пілотів, навчання техніків, забезпечення організації матеріально-технічного забезпечення, яка може фактично підтримувати ці літаки, не будуть доступні до початку контрнаступу. Ми не повинні змішувати ці дві дискусії – я вважаю важливим і зрозумілим, що Україна просить ці винищувачі – але ми не повинні змішувати це з дискусією про контрнаступ зараз», - заявив Бауер.

На питання про те, чи вважає він, що Україна може виграти війну проти РФ без винищувачів, Бауер додав, що переконаний у перевазі Української держави, адже ми маємо західні системи зброї, кращу підготовку та набагато вищий моральний дух і мотивацію.

 «Ми знали з історії, в основному, що це надзвичайно важлива частина військових дій. Ми знову це бачимо тут, в Україні, люди борються за своє – це екзистенційна боротьба – українці розуміють, за що вони борються, росіяни не мають поняття, за що вони борються. Тож це має значення. І в той же час, це важко, як я вже говорив раніше, це непроста робота, щоб подолати ці бар’єри. Я думаю, що вони можуть бути успішними, абсолютно, але це займе час», - зазначив Бауер.

Він додав, що коли українські військові рухатимуться вперед і звільнять більше своїх територій, то їм доведеться використовувати системи протиповітряної оборони та захищати те, що щойно здобули.

Союзники НАТО Нідерланди та Данія очолюють міжнародну коаліцію з навчання пілотів і допоміжного персоналу, обслуговування літаків і, зрештою, постачання F-16 Україні. Раніше Нідерланди заявляли, що мають намір розпочати навчання українських пілотів «якнайшвидше», але не уточнили, коли таке навчання може розпочатися.

Після того, як два українських пілоти пройшли двотижневе тестування на симуляторах на одній із американських авіабаз, США оцінювали, що зможуть навчити українських пілотів літати на F-16 за чотири місяці замість 18. 

В червні повідомлялось, що коаліція західних країн розглядає Румунію, як можливе місце для навчання українських пілотів керувати винищувачами F-16.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі