"Ключова проблема, яку українській стороні важко вирішити самотужки, - це гарантії безпеки для працівників об'єктів життєзабезпечення населених пунктів. Якщо раніше про припинення бойових дій для проведення відновлювальних робіт домовлялися через СЦКК, то після виходу звідти представників Росії ключову роль у цьому питанні стали відігравати міжнародні організації, зокрема, ОБСЄ. Але після смерті ватажка бойовиків Захарченка окупаційні влада взагалі припинила будь-які контакти з цього приводу. Саме через це зупинилися роботи на газорозподільній станції у Красногорівці; через це досі зупинена ДФС, де внаслідок негоди на тимчасово окупованій території обірвалися дроти та вийшов з ладу генератор", - написав Куць.
Він також додав, що під час зустрічі із спеціальним представником голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи Мартіном Сайдіком, закликав його активніше порушувати питання доступу міжнародних організацій до тюрем та інших місць, де незаконно утримуються українські громадяни.
Увечері в п'ятницю, 31 серпня, російські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили про ліквідацію ватажка терористичного угруповання "ДНР" Олександра Захарченко. За їх даними, терорист отримав смертельні поранення під час вибуху в кафе "Сепар" на бульварі Пушкіна в окупованому Донецьку. Повідомлялося, що поранення отримали два охоронця Захарченко, а сам ватажок бойовиків помер в лікарні від отриманих поранень.
Незабаром бойовики "ДНР" повідомили про затримання групи "українських диверсантів", нібито причетних до організації вибуху.
У СБУ підтвердили смерть Захарченка, спростували інформацію про затримання українських диверсантів, а також озвучили версії мотивів вбивства ватажка "ДНР". У СБУ вважають, що Захарченко був убитий або в результаті кримінальних розборок, або ліквідований російськими спецслужбами.
У МЗС РФ очікувано звинуватили Київ в усуненні Захарченко, а Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу за статтею "акт міжнародного тероризму".