Керівник вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про створення "власного синоду" із п'яти єпископів, яким Православна церква України заборонила здійснювати священнослужіння, передає "BBC Україна". За словами Філарета, число єпископів у "синоді" нібито має збільшитися.
"Синод є... до нього входять усі архієреї церкви. П'ятеро", - заявив Філарет під час пресконференції та додав що з часом їхня кількість зросте до 12, як це передбачене статутом неіснуючої УПЦ КП.
Він стверджує, що Українська православна церква Київського патріархату нібито є незалежною, зокрема й від ПЦУ.
"Від цієї так званої ПЦУ ми відмежовуємось", - сказав Філарет.
Напередодні, синод Православної церкви України ухвалив рішення позбавити Філарета права управління Київською єпархією і, відповідно, контролю над місцевими храмами і монастирями. Таке рішення синод ПЦУ прийняв після проведення Філаретом "собору" для відновлення діяльності УПЦ Київського патріархату. Також ПЦУ виключила зі складу свого єпископату двох ієреїв, які приїхали 20 червня на "собор" Філарета з Росії.
Нагадаємо, що так званий "помісний собор" вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату скасував рішення щодо ліквідації УПЦ КП і відмовився від томосу про автокефалію.
Філарет вважає, що Михайлівський Золотоверхий, Феодосіївський і Видубицький монастирі у Києві, Миколаївський монастир в Богуславі, а також всі київські парафії повинні підкорятися УПЦ КП. Київський патріархат заявив про права на Київську православну богословську академію, всі єпархії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, місії, які зареєстровані державними органами як релігійні організації УПЦ КП.
Православна церква України назвала нікчемними як юридично, так і канонічно рішення "собору УПЦ КП", скликаного Філаретом.
Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святіший камінгаут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".