Зокрема, окупанти активно схиляють до співпраці авторитетних представників кримськотатарської громади.
"Останні два тижні російська окупаційна влада раптово перейнялася долею ряду помітних в минулому кримськотатарських чиновників, які відмовилися від своїх посад після вторгнення Росії до Криму. З ними проводять спасенні бесіди, пропонують повернутися на державну службу, обіцяючи, при цьому, особливу прихильність з боку влади... Стверджується, що Москва стурбована пошуком нових осіб, які мали б хоча б якусь подобу авторитету серед кримських татар", – написав Чубаров на своїй сторінці в Facebook ввечері в п'ятницю, 5 травня.
За словами глави Меджлісу, кримські татари, під різними приводами ухиляються від співпраці з окупантами.
Паралельно зусилля адміністративного ресурсу направлені на забезпечення "показушної масовості" святкування кримськотатарського свята Хидирлез 6 травня.
"Усі керівники місцевих "органів самоврядування" і трудових колективів зобов'язані направити встановлену ним в наказовому порядку кількість учасників свята, для перевезення яких виділені оплачені за рахунок бюджету автобуси При цьому, рекрутованих інтернаціональних "учасників" Хидирлезу колаборанти додатково заманюють безкоштовним частуванням і випивкою, що чекає їх по приїзду до місця проведення свята", – уточнив глава Меджлісу.
Очікується, що святкування буде використано російською пропагандою як доказ підтримки окупаційного режиму корінним населенням.
"Найкращою і гідною відповіддю на нестямні і брехливі заклики бальбеков – смирнових − ільясовых приєднатися до святкування, проведеного російськими окупантами 6 травня на 25-му кілометрі траси Сімферополь – Бахчисарай, є повне його ігнорування кожним з нас і всіма разом.
Бажано в цей день брати участь у громадських заходах, які проводяться за місцем вашого проживання місцевим джемаатом. Відвідавши сім'ї насильно викрадених молодих кримських татар і політичних в'язнів, ви принесете велику радість тим співвітчизникам, хто з вини російських окупантів позбавлений чоловіка, батька, сина", – закликав Чубаров.
Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" в питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.
Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.
Детальніше про позови української сторони проти РФ у міжнародних судах читайте в статті Валентини Самар "У суду без слідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".