Зачинені школи та непевної якості дистанційне навчання означають не лише неотримання нових знань, вмінь та навичок, а й втрату частини вже наявного фундаменту, на якому можна далі вибудовувати навчання. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA пише ексміністерка освіти Ганна Новосад.
Це особливо загрозливо для когнітивних навичок та розвитку соціально-емоційного інтелекту.
У майбутньому це може означати чималу втрату у професійних можливостях та рівнях доходів випускників. Уже наявні дослідження свідчать, що учнів, які провели третину навчального року при зачинених школах, у майбутньому очікує зниження рівня ймовірних доходів на 3% упродовж усього життя. А для країни це означатиме зниження рівня ВВП упродовж наступного століття на 1,5%. І ці цифри лише зростатимуть із продовженням періоду зачинених шкіл.
Навчальний рік у школах завершується, і це хороша нагода підбити підсумки і зробити роботу над помилками. Цього навчального року, як і минулого, школи закривали на карантин. У цей час не всі школярі були в рівних умовах і мали доступ до якісної освіти. Чи зробив уряд усе можливе для того, аби змінити цю ситуацію? Чи можна було ухвалити кращі рішення? І що потрібно зробити у майбутньому (адже, судячи з темпів вакцинації українців, нові карантини можливі). Більше про це читайте у матеріалі Ганни Новосад «Неякісна освіта під час пандемії — це постріл в ногу нашому майбутньому».