У Лондоні проходить судовий процес на $ 2 млрд (1,34 млрд фунтів стерлінгів) між Віктором Пінчуком - олігархом, який мешкає в Києві і Кенгсінтоні, другом Тоні Блера і двома іншими українськими мільярдерами в справі боротьби за власність, пише британське видання Independent.
Резидент лондонського району Белгравія Геннадій Боголюбов, нещодавно звинуватив Віктора Пінчука у тиску на свідків у рамках справи, і попросив дозволу ініціювати розгляд про порушення судового порядку. Один свідок, на якого нібито тиснули - колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун.
Але команда Пінчука завдала удару, зробивши гучну заяву у Високому суді про те, що цей свідок раніше допомагав прикривати замах на вбивство, замовлене бізнес-партнером Боголюбова, губернатором Дніпропетровської області Ігорем Коломойським. Пінчук судиться і з Коломойським у справі на $ 2 млрд, пов'язаних з правами на володіння підприємством з видобутку залізної руди.
Коломойський заперечує всі звинувачення, які не були враховані суддею, і є частиною того, що суддя Флокс називає "обливанням брудом" між сторонами.
Команда Пінчука, заявляє, що Коломойський нібито замовив атаку на українського адвоката за те, що той відмовився "злити" інформацію від клієнта. Вони стверджують, що група нападників, переплутавши, жорстоко побила одного з колег адвоката, перед тим як атакувати "потрібну" людину.
Коломойський "потім організував вбивство нападників, які провалили завдання... і намагався сховати ці вбивства", говориться в показанні свідка команди Пінчука.
Захисники Пінчука стверджують, що незабаром після нападу на адвоката охоронець Коломойського С. Нікітін, нібито організував напад, був знайдений мертвим у річці.
У заяві команди Пінчука цитується офіційне рішення генеральної прокуратури України, згідно з яким "В. В. Коломойський погрожував [адвокату] вбивством, і через кілька днів, коли [адвокат] не виконав вимоги І. в. Коломойського, останній вирішив знищити [адвоката] в помсту за невиконання вказівок".
Далі в ньому говориться наступне: "щоб втілити свій злочинний намір він попросив С. Нікітіна, офіцера своєї особистої охорони, організувати вбивство...таким чином, в. І. Коломойський вступив у злочинну змову з С. Нікітіним і наказав здійснити умисне вбивство [адвоката]".
Клопотання про арешт Коломойського було складено, але генеральний прокурор Піскун скасував його, після того як на нього вийшов посередник Коломойського, стверджує команда Пінчука. Пінчук наполягає, що готовність колишнього прокурора закрити розслідування за Коломойському означає, що заяви Піскуна про тиск з боку Пінчука з метою змусити змінити свідчення, в поточному суперечці брати до уваги не можна.
Але представники Боголюбова у відповідь стверджують, що генпрокурор Піскун категорично заперечує факт отримання хабара від Коломойського для припинення розслідування, а також говорить, що він не займався прийняттям рішень з поточних робочих моментів.
Адвокат Боголюбова заявив, що розслідування по Коломойському було припинено після того, як Піскун запідозрив, що обвинувачений мільярдер став жертвою політичних інтриг. Він наказав переглянути архів документів і слідчий прийшов до висновку, що справу проти Коломойського слід закрити.
Пінчук також стверджує, що Коломойський, який є губернатором однієї з областей України, вимагає відкликати позов проти них, погрожуючи закликом в українську армію для участі в нинішній війні на сході.
У заяві команди Пінчука також йдеться про те, що Коломойський і Боголюбов робили спроби змусити його припинити тяганину, публікуючи звинувачення, що мають відношення до вбивства українського журналіста Георгія Гонгадзе, яке сталося 15 років тому, в період правління тестя Пінчука, колишнього президента України Леоніда Кучми.
Також раніше повідомлялося, що олігарх і губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський, шляхом звернення в суди з приводу "Західенерго" і "Закарпаттяенерго", дав старт кампанії реприватизації, покликаної відновити справедливість нечистоплотних угод між політиками і олігархами за всі попередні роки. В статті ZN.UA Ганна Люта пише, що олігарх завжди підкреслював, що майже не має власності, придбаної на первинному ринку, де відбувався злочинну змову влади і бізнесу. І все купував з "других" рук. "Скупка краденого - це теж злочин", подумали колеги по олігархічному цеху і вже зараз, за даними ZN.UA, підготували позови з приводу незаконності приватизації державних пакетів Запорізького феросплавного заводу, телеканалу "1+1" (УТ-2), "Укрнафти", "Укртатнафти".