Підручники дадуть не всім: Школи замовлять їх лише п'ятикласникам та вчителям, які залишилися в рідних містах

ZN.UA Ексклюзив Коментар ZN
Поділитися
Підручники дадуть не всім: Школи замовлять їх лише п'ятикласникам та вчителям, які залишилися в рідних містах © Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 7» Харківської обласної ради
На підручники терміново потрібно десь знайти понад мільярд гривень.

Школи отримали рекомендації Міносвіти про вибір підручників на новий навчальний рік. Кількість примірників кожного з підручників має відповідати реальному вибору закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) та визначається як фактична кількість учнів у 4 класах та кількість учителів, які викладатимуть у 5 класах даного закладу освіти у 2022/2023 навчальному році, без урахування кількості здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників, які вимушені змінити своє місце проживання (перебування), у період воєнного стану. 

“Міністерський лист прямо вказує на те, що підручники замовлять лише для тих, хто на 1 вересня буде жити у рідному місті. Ті, хто виїхав в інше місто чи іншу країну через війну і захоче повернутися, приміром, 10 вересня (усіляке буває в житті), або живе на територіях, які були спочатку окуповані, а потім звільнені після 1 вересня, фактично будуть  викреслені зі списку тих,  хто отримає підручники. На них чекає лише  «електронний» підручник. Електронний в лапках, тому що насправді це лише копія паперового, а не справжній електронний підручник, яким він має бути. Прочитайте Положення про нього, ухвалене ще 2018-го року. Там сказано, що електронний підручник — це, власне, комп'ютерна програма, він має бути інтерактивним, містити різноманітний медіаконтент — відео, аудіо, об'єкти анімації, віртуальної реальності тощо. Там передбачений  і мультимедійний контент, і інтерактивні вправи, і багато всього цікавого. Зрозуміло, що є проблеми із  коштами й видавничими потужностями, і в цій ситуації потрібне було нестандартне рішення. Але не таке. Ми не можемо викреслити наших громадян. Можна було вкластися в розробку якісного електронного контенту або не поспішати та надрукувати підручники для всіх, тільки пізніше”, - пише редакторка відділу освіти та науки ZN.UA Оксана Онищенко. 

Детальніше про те, чи встигнуть забезпечити всіх до першого вересня, читайте в статті Оксани Онищенко “Є три проблеми, які можуть залишити українських школярів без підручників”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі