Нещодавно Міністерство освіти та науки оприлюднило перелік проєктів, на які конче треба знайти гроші. І серед них – видання підручників для 5-х та 9-х класів. А коштів на це у державній скарбниці нуль, що і зрозуміло в умовах війни. Про складнощі, які є зараз розповіла Оксана Онищенко у своїй статті «Є три проблеми, які можуть залишити українських школярів без підручників».
Так, перша проблема полягає в тому, що на підручники терміново потрібно десь знайти понад мільярд гривень. Міносвіти вже звернулося до багатьох міжнародних організацій щодо фінансової допомоги. Про це у відповіді запит ZN.UA повідомили у Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» (ІМЗО), яка займається підручниками і підпорядковується МОН.
Друга проблема виникла з тим, що треба визначитися, які саме підручники друкувати на замовлення держави.
«Досі не завершений конкурс, школи ще не обрали, за якими саме книжками хочуть навчати. Якби не війна, конкурсний відбір мав би завершитися ще в березні, а тепер Міносвіти підготувало новий наказ, яким продовжило терміни конкурсу. Саме зараз він триває», – пояснила авторка.
Третя проблема – це друк. Чи впораються українські видавництва з таким великим замовленням у короткі терміни, адже 1 вересня не за горами? Один тільки розбомблений Харків – книжкова столиця України – чого вартий.
Раніше повідомлялося, що окупаційні війська зруйнували принаймні чотири публічні бібліотеки та пошкодила 35 книгозбірень на території України. При цьому серед зруйнованих бібліотек є дві обласні — Чернігівська для юнацтва і Донецька для дітей.