Підозрюваний у справі Гандзюк Павловський регулярно контактував із правоохоронцями – розслідування

Поділитися
Підозрюваний у справі Гандзюк Павловський регулярно контактував із правоохоронцями – розслідування Павловський передав гонорар за напад на Гандзюк безпосереднім виконавцям злочину © https://www.facebook.com/igor.pavlik.5682
Павловський дзвонив херсонським правоохоронцям у день замаху й у інші важливі для розслідування дні.

Колишній помічник народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Миколи Паламарчука Ігор Павловський, заарештований за підозрою в організації нападу на Катерину Гандзюк, регулярно спілкувався зі співробітниками правоохоронних органів. Він неодноразово телефонував з високопосадовцям херсонської поліції, прокуратури і місцевого управління СБУ, йдеться у фільмі-розслідуванні проекту "Слідство.Інфо" "Гандзюк. Системне вбивство".

Із власних джерел журналісти отримали доступ про телефонних розмовах Павловського за півроку до його затримання за підозрою в організації злочину.

Згідно з інформацією, що опинилася в розпорядженні авторів фільму, в день нападу, 31 липня минулого року, Павловський телефонував начальнику Чаплинського міжрайвідділу СБУ Антонові Запорожцю. Запорожець живе в тому ж будинку, в якому жила Гандзюк. Коментувати свою розмову з Павловським співробітник відмовився.

Відзначимо, що чимало правоохоронців, з якими контактував підозрюваний, так чи інакше пов'язані з Олешками, де в травні 2018 сталася лісова пожежа. Гандзюк боролася з незаконними вирубками лісу, і пожежу було організовано для їх прикриття, йдеться в матеріалі.

Крім того, протягом літа-осені 2018 року Павловський близько 30 разів розмовляв по телефону з начальником міжрайвідділу СБУ в Олешківському районі Борисом Плахутою.

Наступного дня після нападу на Гандзюк, 1 серпня, екс-помічник депутата тричі говорив по телефону з начальником Новокаховської поліції Сергієм Сидоренком. Саме йому безпосередньо підпорядковується поліція Олешків.

Ні Плахута, ні Сидоренко відповідати на питання журналістів про стосунки з Павловським не стали.

Незабаром після смерті радниці мера Херсона Сидоренко перевели до Миколаєва, де він очолив кримінальну поліцію області.

За підрахунками авторів фільму, протягом півроку після нападу на Гандзюк Павловський більше 160 разів говорив по телефону з керівником Новокаховської місцевої прокуратури Олександром Королем. Ця прокуратура вела справу про підпал лісу в Олешках, згодом матеріали передали до Генпрокуратури і долучили до справи Гандзюк.

За словами Короля, Павловський контактував з ним як помічник депутата і регулярно направляв запити до прокуратури.

"Доводилося спілкуватися. Я щодо справи Каті Гандзюк взагалі з ним не спілкувався", - запевнив Король.

Майже 80 разів влітку 2018 року Павловський контактував із заступником прокурора Херсонської обласної прокуратури Костянтином Шабуняєвим. Той також стверджує, що спілкувався з підозрюваним виключно в рамках виконання посадових обов'язків.

"Тут були звернення народного депутата Паламарчука, і він приходив до мене на прийом, можна перевірити у книзі звернень громадян. Приходив до адміністратора і неприйомний дні зі зверненнями", - розповів Шабуняев.

Проте журналісти звернули увагу, що Павловський і Шабуняєв спілкувалися переважно у неробочий час – ввечері або у вихідні дні.

У свою чергу, депутат Паламарчук – відставний генерал поліції і екс-заступник міністра внутрішніх справ - стверджує, що його колишній помічник не міг від його імені звертатися до правоохоронців, так як у нього не було таких повноважень.

"Він не може сам написати запит і не може звернутися сам, це просто не його функція. Він не може сам писати звернення, не може сам піти, до кого він піде? Хто він такий? Як хто його буде приймати?" - заявив парламентарій.

У поліції і СБУ повідомили, що протягом 2018 року не отримували від Павловського жодного офіційного запиту. У прокуратурі такої інформації журналістам не надали.

"По мірі просування справи контакти Павловського змінювалися. Спочатку він контактував в основному з представниками поліції, а наприкінці серпня, коли нападників вже затримали, - розмовляв по телефону з начальником місцевої колонії Олександром Гусарєвим. Однак журналістам Гусарєв сказав, що взагалі не знає Павловського і не спілкувався з ним", - йдеться в журналістському розслідуванні.

У листопаді минулого року співробітники СБУ затримали Павловського за підозрою в організації нападу на Гандзюк. Суд заарештував його без права внесення застави. За даними спільноти "Хто замовив Катю Гандзюк", Павловський виконував роль посередника – саме він передав гроші замовника безпосереднім виконавцям злочину. Після їхнього арешту Павловський був готовий здати замовника вбивства, але зміг домовитися з правоохоронними органами.

Прем'єра фільму "Гандзюк. Системне вбивство" відбулася 25 березня в культурному центрі "Кінотеатр "Київ". Наступний показ відбудеться 30 березня о 17:30 в кінотеатрі "Ліра". 2 квітня фільм одночасно транслюватиметься в кінотеатрах "Дніпро", "Флоренція", "Лейпциг" і кінотеатрі ім. Т. Г. Шевченка. Початок сеансів о 20:00. Вхід вільний.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада минулого року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність та хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини.

11 лютого голові Херсонської облради Владиславу Мангеру вручили повідомлення про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. За даними слідства, він не лише замовив вбивство, але й частково організував його.

14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на волю після внесення 2,5 млн гривень застави. Він пообіцяв співпрацювати зі слідством, проте згодом відмовився свідчити, пославшись на ст. 63 Конституції.

За словами батька Гандзюк, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Детальніше про ймовірних замовників вбивства Катерини Гандзюк читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Порука" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі