Підозрюваний у тортурах полонених у в'язниці "Ізоляція" Бражніков залишив Україну

Поділитися
Підозрюваний у тортурах полонених у в'язниці © 3Dnews
Він просить притулку у Франції.

Обвинувачений у тортурах співвітчизників у донецькій спеціальній в'язниці "Ізоляція" Євген Бражніков виїхав з України та просить притулку у Франції.

Бражніков також постраждав у справі у цій в'язниці, повідомляють "Ґраті" на сторінці у Twitter.

Ресурсу про це повідомив адвокат Бражнікова Віталій Гончаров у клопотанні до суду з проханням участі підзахисного у процесі відео зв'язку.

Адвокат на засіданні був відсутній через хворобу.

Колишній заручник бойовиків ОРДО із Горлівки Станіслав Печенкін заявляв, що саме Бражніков в "Ізоляції" обливав холодною водою ув'язнених та бив їх для отримання зізнань.

Бражніков, за його заявою, колишній міліціонер, який у 2014 році став активним учасником "російської весни". Він організовував проросійські мітинги, нападав на учасників проукраїнських акцій.

Бражніков раніше у коментарі УП заявляв, що готовий до зустрічі із представниками правоохоронних органів, якщо вони захочуть його допитати.

Хто такий Євген Бражніков

Україна звільнили у рамках обміну 29 грудня 2019 року. Визволення Бражнікова обурило українців, які повернулися з окупації раніше. Зокрема свого ката в Бражнікові дізнався український журналіст, автор ZN.UA Станіслав Асєєв.

Версія слідства: під час досудового розслідування було встановлено, що обвинувачений з квітня 2014 року по грудень 2019 року сприяв окупаційним адміністраціям, виконуючи розпорядження так званого «міністерства державної безпеки ДНР», якому підпорядковується підпільна в'язниця.

Щоб добитися від незаконно утримуваних співгромадян «визнання» у нібито скоєних ними злочинах, вдавався до тортур і завдав тілесних ушкоджень.

За даними СБУ, співпрацювати з бойовиками Бражніков почав, перебуваючи у підпільній в'язниці: «Громадянин добровільно вступив до складу незаконного озброєного підрозділу. Разом з іншими учасниками НВФ він застосовував фізичне насильство та катував своїх співгромадян, як цивільних осіб, так і полонених військових ЗСУ, які утримувалися у тортурах».

Звинувачення

Дії підозрюваного є серйозним порушенням Женевської Конвенції про захист населення під час війни від 1949 року.

У березні 2020 року йому повідомили про підозру за ч. 1 статті 258-3 та, ч. 1 статті 438 Кримінального кодексу України – сприяння у діяльності терористичної організації та жорстоке поводження з цивільним населенням. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Катування в "Ізоляції"

На сьогодні українськими правоохоронцями встановлено 78 жертв тортур у підпільній донецькій в'язниці, про підозру у тортурах повідомлено чотирьом особам.

Нагадаємо, в рамках обміну утримуваними особами в неділю, 29 грудня, Україна видала бойовикам російсько-окупаційних формувань ОРДЛО127 ув'язнених : засуджених терористів, російських агентів і диверсантів, а також екс-"беркутівців", обвинувачених у вбивстві 40 осіб року. З окупованої території повернулися 76 українських громадян: 12 військовослужбовців та 64 цивільні заручники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі