Під Верховною Радою вимагають змінити виборче законодавство

Фото Доповнено
Поділитися
Рада повинна прийняти Виборчий кодекс за рік до парламентських виборів, тобто не пізніше жовтня цього року.

Під будівлею Верховної Ради в четвер, 6 вересня, проходить акція на підтримку виборчої реформи. Представники різних політичних сил та громадських організацій зібралися під стінами парламенту з вимогою змінити виборче законодавство, щоб голосування на виборах в Україні відбувалися за відкритими списками.

Ще з 8 ранку біля будівлі парламенту почали збиратися люди з прапорами політичних партій "Народний рух України", "Самопоміч", "Свобода", "Рух нових сил", "Національний корпус", "Сила людей", "Укроп", громадського руху "Хвиля", "Демальянс", "Європейська" та "Аграрна" партії та інших представників так званої демократичної опозиції. Станом на 10:00 на акції присутні близько тисячі осіб.

Перед початком нової сесії Верховної Ради, голова парламенту Андрій Парубій заявив, що Рада в жовтні може розглянути зміни до Виборчого кодексу.

. Учасники мітингу вимагають прийняти у другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), який передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Через мітинг біля будівлі парламенту посилені заходи безпеки, а в центрі міста утворилися затори. Зокрема на вулиці Грушевського майже паралізовано рух в обидві сторони.

Голова парламенту Андрій Парубій раніше заявив, що восени ВР розгляне законопроекти до виборчого кодексу, оновлення складу ЦВК і законопроекти, що стосуються питань нацбезпеки. Однак на даний час парламентарії ще не затвердили навіть порядок дев'ятої сесії.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні 226 голосами нову редакцію Виборчого кодексу, яка передбачає відмову від мажоритарної системи виборів і перехід на пропорційну з відкритими партійними списками. До другого читання до проекту ВК депутати подали понад чотири тисячі поправок.

Зараз в Україні діє змішана пропорційні-мажоритарна система: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками від політичних партій, які набрали 5% або більше голосів; ще 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних округах.

Детальніше про зміни до виборчого кодексу читайте в матеріалі Марини Ставнійчук "Виборчий кодекс. Знову глухий кут" в "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі