Під стінами Верховної Ради між демонстрантами і бійцями Національної гвардії сталася сутичка на тлі сьогоднішнього розгляду законопроекту про внесення змін до Конституції України.
Очевидці повідомляють у соціальних мережах, що під час бійки пролунав вибух. В прес-службі Національної гвардії повідомляють, що біля парламенту поранені близько 50 військових Київського гарнізону. Чтеверо з них – у важкому стані. В Нацгвардії повідомляють, що серед постраждалих є і учасники АТО.
В цей же час, начальник міліції Києва повідомив, що близько 100 правоохоронців постраждали сьогодні під Верховною Радою.
"Щойно у військовослужбовців охороняють Верховної Ради була кинута бойова граната. Кілька військовослужбовців Національної Гвардії отримали важкі поранення. Їх життя в небезпеці", – написав у Facebook народний депутат Антон Геращенко.
ЗМІ повідомляють, що одному з правоохоронців під час вибуху відірвало ногу. Стежте за подробицями сутичок під Верховною радою у онлайнт-трансляції на DT.UA.
Нагадаємо, Верховная Рада сьогодні, 31 серпня, схвалила президентські зміни до Конституції в першому читанні. "За" проголосували 266 народних депутатів.
Законопроект, зокрема, обіцяє громадам на місцях по всій території України розширення місцевих повноважень. У той же час, в проекті закону україни окремо визначаються "особливості місцевого самоврядування окремих територій Донецької та Луганської областей", тобто тих, які вважаються тимчасово окупованими. Ним планується надати більш широкі повноваження, ніж іншим регіонам України. Незважаючи на це, президент України та інші представники влади неодноразово заявляли, що дане самоврядування на непідконтрольних Києву територіях не є т. н. "особливим статусом", а використання цього терміну є "спекуляцією".
Раніше у кінці липня Конституційний суд схвалив надання окремим регіонам Донбасу т. н. "особливого статусу".
Сергій Рахманін у статті для DT.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ может бути змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".