"Я даю окреме доручення посилити охорону і оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об'єктів інфраструктури. Також ми вводимо особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генеральним штабом Збройних сил України. Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування", - заявив Омелян.
Він також доручив держсекретарю Мінінфраструктури Андрію Галущаку створити Оперативний штаб для взаємодії із військовим командуванням та адміністраціями для того, аби забезпечити дотримання правового режиму воєнного стану.
"Ми працюємо в штатному режимі. Ніякої паніки немає. Всі дії виважені і скоординовані. Готовність до захисту об'єктів інфраструктури та оборони держави найвища. В ситуації, яка склалася, для нас немає нічого нового – кожне друге покоління українців боронить свою землю від північних сусідів. Тож спокійно працюємо, але перебуваючи у найвищій ступені готовності", - додав Омелян.
За його словами, міністерство планує запровадити активну участь співробітників сфери транспорту у територіальній обороні, як це роблять у Шейцарії.
"В кожного напоготові повинен бути "тривожний рюкзак" з триденним запасом всього найнеобхіднішого та чітке розуміння його дій у разі атаки ворога", - підсумував Омелян.
Зазначимо, Верховна Рада України в понеділок, 26 листопада, проголосувала за указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 28 листопада. Також депутати підтримали постанову про проведення виборів президента України 31 березня 2019 року.