Перший день спецперевезень у Києві: з якими проблемами і пропозиціями зіткнулись містяни

Поділитися
Перший день спецперевезень у Києві: з якими проблемами і пропозиціями зіткнулись містяни © Прокуратура міста Києва
У мережі активно торгують спецквитками, тим часом деяким медпрацівникам забракло перепусток.

У Києві з понеділка, 5 квітня, діє режим спецперевезень у громадському транспорті, обмеження запровадили через посилення коронавірусного карантину. Однак із його реалізацією виникли проблеми.

Спецперепустки мали отримати безкоштовно працівники критичної інфраструктури міста (медики, правоохоронці, працівники житлово-комунальної сфери, супермаркетів та аптек, соціальні працівники), представники ЗМІ тощо. 

Відповідальність за друк спецперепусток та організацію їхньої видачі співробітникам відповідних підприємств було покладено на місцеву владу. Однак потрібні перепустки отримали не всі, зокрема, без можливості потрапити у транспорт залишились деякі медпрацівники.

«Змушені констатувати, що завдання не було виконане належним чином. З відповідних звітів та численних повідомлень бачимо, що без спецперепусток залишилася, серед іншого, і частина медичних працівників. Вважаємо таку ситуацію неприпустимою», - заявили в Офісі президента України.

В ОП доручили столичній владі терміново виправити ситуацію, забезпечивши видачу необхідної кількості спецперепусток і роботу достатньої кількості одиниць транспорту на маршрутах.

«Закликаємо представників міської влади також довести до відома керівників підприємств та організацій у місті Києві, які можуть бути переведені на дистанційний режим роботи, про необхідність забезпечити такий режим для своїх працівників», - підсумували на Банковій.

Деякі мешканці столиці вирішили отримати зиск від запровадження режиму спецперевезень. Так, у мережі Інтернет почали з’являтися оголошення про продаж спецперепусток, ціна питання – 100 гривень.

Крім того, правоохоронці викрили 18-річну киянку, яка продавала підроблені спецквитки, документально «підкріплені» довідкою про працевлаштування в одну з лікарень Києва. Оголошення про продаж затримана викладала у соцмережі Facebook, вартість підробки – 200 гривень.

Слідчі Святошинського відділу поліції порушили справу за ч. 1 ст. 358 (підроблення іншого офіційного документа) Кримінального кодексу України. Санкція статті - штраф (до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), обмеження (до півроку) або позбавлення волі (до двох років).

Нагадаємо, з 5 квітня в Києві посилено карантин. Нові обмеження діятимуть щонайменше до 16 квітня. З понеділка в Києві не працюють всі школи і дитячі сади, користуватися громадським транспортом, включно з метро, можна лише за спеціальними перепустками, також діють й інші обмеження.

У Київській школі економіки заявили, що цього тижня до «червоної зони» зону карантину можуть потрапити понад половина регіонів України.

Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає. За його словами, ситуація в Івано-Франківській області, де посилення карантинних обмежень припало на середину лютого, стабілізувалася і захворюваність пішла на зниження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі