Перехід на зимовий час: коли треба перевести годинники

Поділитися
Перехід на зимовий час: коли треба перевести годинники © unsplash.com/rodolfobarreto
Цього року українці можуть перейти на зимовий час востаннє.

У липні Верховна Рада України ухвалила постанову №4201 «Про обчислення часу в Україні», яким скасувала переведення часу в Україні з зимового на літній.

Згідно з прийнятими нормами, цього року Україна в останнє перейде на зимовий час, а з 2025 року переведень на літній час не буде.

Зараз закон чекає підпису президента. Якщо його підпише Володимир Зеленський, то починаючи з 2025 року, переведень на літній час в Україні не буде.

Коли треба перевести стрілки годинника на зимовий час

 Традиційно перехід на зимовий час відбувається щороку в останню неділю жовтня о 4-й годині ранку. Так, у 2024 році вночі 27 жовтня українцям слід перевести стрілки годинника на одну годину назад.

Перехід на літній/зимовий час в нашій країні регулюється постановою Кабміну 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». У 2011 році прийняли постанову про відміну переходу на зимовий час, але пізніше її анулювали. Але нещодавно Верховна Рада ухвалила постанову №4201 «Про обчислення часу в Україні», яким скасувала переведення часу з зимового на літній.

Нагадаємо, що 2019 року Європейський парламент підтримав ідею скасувати сезонне переведення годинника з квітня 2021 року.  Згідно з рішенням, тепер  кожна країна ЄС має сама вирішувати, за яким часом — зимовим чи літнім — їй краще жити. Однак більшість країн Європи і далі продовжують практику переведення годинників, тож влітку різниця з країнами ЄС буде не звичну одну годину, а дві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі