В Україні в березні традиційно відбувається перехід на "літній" час. Цього року стрілки годинника на годину вперед необхідно буде перевести в ніч з 27 на 28 березня. Відповідно, через переведення годинників час на сон скоротиться на годину.
Переведення годинника в Україні регламентується постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України". Перехід на літній час здійснюється в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня.
18 лютого 2021 року стало відомо, що Комітет з питань економічного розвитку рекомендував депутатам прийняти за основу законопроєкт заступника спікера ВР Руслана Стефанчука "Про обчислення часу в Україні" №4201. Автори законопроєкту посилалися на те, що переведення стрілок годинника негативно впливає на здоров'я людей. На початку березня 2021 року парламент прийняв його в першому читанні, проте не зміг проголосувати у другому читанні і відправив на доопрацювання.
Чому почали переводити годинник?
Ідея переведення часу належить американському політику і дипломату Бенжаміну Франкліну. Ще в 1784 році він ініціював переведення стрілок годинника з метою ефективного використання денного світла і скорочення витрат на електроенергію.
У Великій Британії вперше перехід на "зимовий" і "літній" час було введено в 1908 році.
Через кілька століть в Європі заявили, що ідея Франкліна працює вже не так ефективно. Тому, в 21 столітті багато країн відмовилися від сезонного переведення годинників.
Україна вперше почала переходити на "зимовий" і "літній" час в 1981 році.
З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.