Перехід котелень Житомира на деревну тріску економить газ та гроші для всієї країни – міський голова Сухомлін

Поділитися
Перехід котелень Житомира на деревну тріску економить газ та гроші для всієї країни – міський голова Сухомлін
У Житомирі вже працюють кілька ТЕЦ на дереві, а незабаром запрацюють енергоблоки на гранулах із побутового сміття.

Нещодавня домовленість між «Нафтогазом» та владою Житомира про будівництво у місті двох ТЕЦ на місцевому паливі, як з'ясувалося, не старт, а продовження міської програми відмови від природного газу як палива для ТЕЦ та котелень.

Це з'ясувалося під час інтерв'ю DT.UA з міським головою Житомира Сергієм Сухомліним.

За його словами, перші дві котельні на щепі вже працюють. Проект, який передбачається реалізувати за сприяння «Нафтогазу» – це не старт, а розвиток програми.

Відповідаючи на запитання, наскільки це економічно, Сухомлін повідомив:

— Житомир під час опалювального сезону 2014–2015 років споживав 97 мільйонів кубометрів газу. А сезон 2021-2022 років ми завершили на рівні 56 мільйонів кубометрів. Тобто вже мінус 41 мільйон кубометрів. У цьому допомогли ТЕЦ, яку ми запустили разом із державним фондом Швейцарії, а також модернізація котелень.

Крім того, за його словами, проводиться модернізація тепломереж за кошти ЄБРР та встановлення індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках.

— Минулого року ми запустили першу котельню на тріску. Нещодавно один енергоблок другий. Він вже дає 6 мегават енергії. На початку наступного року маємо запустити другий енергоблок ще на 6 мегават. Окрім того, минулого року пройшов тендер на будівництво ще однієї ТЕЦ на тріску. Його виграли австрійці.

Говорячи про співпрацю з «Нафтогазом», Сухомлін повідомив наступне:

— За його сприяння планується збудувати четверту ТЕЦ потужністю до 40 мегават. Передбачається, що один енергоблок працюватиме на тріску, а інший – на гранулах із побутового сміття – RDF.

За словами Сухомліна, вже зроблено техніко-економічне обґрунтування та замовлено обладнання. Відведено земельну ділянку, ведуться проектні роботи. Реалізація всіх цих проектів дозволить зменшити споживання газу в опалювальний сезон до 7–8 мільйонів кубометрів.

– Порівняйте: 97 мільйонів кубометрів газу у 2014-му та 7 мільйонів – після реалізації проектів, про які я розповів, – наголосив міський голова Житомира.

Він також зазначив, що, наприклад, Дніпру та іншим великим містам вистачить свого ж сміття, щоб на третину закрити потреби у паливі для котелень.

— Дніпро виробляє близько 400 тисяч тонн сміття на рік, отже, гранул RDF він зможе виготовляти близько 150 тисяч тонн. І якщо там побудувати ТЕЦ, що працює на RDF, третина міста буде забезпечена теплом та світлом за рахунок свого сміття. Крім того, знизиться шкода, яку звалища завдають навколишньому середовищу, — пояснив Сухомлін.

Що стосується тріски, яку можна виробляти в ході санітарних очищення лісу, це відновлювана сировина, яка здатна повністю закрити потреби Житомира, міста, розташованого в Поліській зоні.

— Санітарне очищення лісу — це понад 1,2 мільйона кубометрів деревини на рік. Це відновлюваний ресурс, який ми не використовуємо і який використовуватимемо, — зазначив міський голова Житомира.

— І це економія десятків мільйонів кубометрів газу. Ми його зекономимо для всієї країни», — наголосив він.

Докладніше про хід модернізації теплового господарства Житомира, а також про те, наскільки тісно це пов'язано з програмами термомодернізації будинків, можна прочитати у статті Віктора Конєва «У теплі без газу та вугілля. Досвід Житомира».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі