Пенсії трохи підвищаться з 1 липня

Поділитися
У зв'язку із збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб передбачено два перерахунки пенсій.

З 1 липня мінімальна пенсія в Україні зросте з 1934 до 2027 грн., а з 1 грудня становитиме 2093 гривні, повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України на своїй сторінці у Фейсбук. Максимальна пенсія зросте з 19 340 до 20 270 грн.

Крім того, з 1 жовтня – у зв'язку зі зміною мінімальної заробітної плати з 6500 грн до 6700 гривень зросте розмір мінімальної пенсії за віком у непрацюючих осіб, які досягли віку 65 років та старші та мають страховий стаж – чоловіки не менше 35 років, жінки – не менше 30 років.

Ще один вид доплати: 1 жовтня особам віком від 70 до 75 років буде встановлено щомісячну компенсаційну виплату у розмірі 300 гривень (у межах пенсійної виплати 10340,35 гривень). Якщо людина досягне віку 70 років після 1 жовтня, компенсаційна виплата буде встановлена ​​з дати досягнення 70-річного віку.

Крім того, в осіб віком від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та чоловіків, які мають стаж - 35 років, жінки - 30 років, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється на рівні 3000 гривень. Якщо в зазначених осіб страховий стаж становить менше 35 років у чоловіків, менше 30 років у жінок мінімальний розмір пенсійної виплати визначається пропорційно до наявного страхового стажу, виходячи з розміру 3000 гривень.

Нарешті, з 1 грудня особам віком до 70 років, страховий стаж яких становить не менше 35 років у чоловіків та не менше 30 років у жінок, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та не працюють, мінімальна пенсійна виплату буде встановлено на рівні 2500 гривень.

Особам, страховий стаж яких становить менше 35 років у чоловіків та менше 30 років у жінок, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється пропорційно до наявного страхового стажу виходячи з розміру 2500 гривень.

Перерахунки пенсій у 2022 році подано на інфографіці.

Наведемо також цікаві коментарі до опублікованої у ФБ інформації та відповіді прес-служби ПФУ.

Добрий день. Мій чоловік пішов на пенсію на пільгових умовах, які працювали та проживали на території радіоактивних забруднень. У квітні 2022 року йому виповнилося 60 років. Чи має він право зробити перерахунок виходу на пенсію за віком?

Пенсійний фонд України відповідає:

законодавством передбачено проведення перерахунку пенсії, зокрема якщо громадянин продовжив роботу. Також перерахунок пенсії провадиться у зв'язку зі звільненням з роботи. Водночас, повідомляємо, що при досягненні пенсійного віку 60 років не передбачено проведення перерахунку пенсії.

Чекаю на відповідь вже 4місяць від пенсійного фонду про призначення мені пенсії. Ні відповіді, ні вітання.

Пенсійний фонд:

Для з'ясування обставин Вам необхідно надати більше інформації про себе. Ви можете звернутися за консультацією на «гарячу лінію» Контакт-центру Пенсійного фонду України:
0-800-503-753, 044-281-08-70, 044-281-08-71 або через веб-портал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua.

Крім того, рекомендуємо Вам написати звернення на електронну пошту Пенсійного фонду України: info@pfu.gov.ua.

Також пропонуємо ознайомитись із переліком сервісних центрів головних управлінь Пенсійного фонду України, куди можна звернутися за вирішенням Вашого питання, за посиланням: https://www.facebook.com/pfu.gov.ua/posts/357262079778345.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі