ПЦУ пообіцяла нацменшинам богослужіння на рідних мовах

Поділитися
ПЦУ пообіцяла нацменшинам богослужіння на рідних мовах Нав'язувати українську мову, як богослужбову, у ПЦУ не мають наміру
Перехід на українську мову у богослужіннях стануть здійснювати тільки за бажанням громади. Насильной українізації, пообіцяли церковники, не буде.

На Буковині при переході релігійних громад національних меншин до єдиної Православної церкви України їм збережуть звичну для них мову богослужінь, на брифінгу після спільного богослужіння розповіли архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій та архієпископ Буковинський і Хотинський Герман, повідомляє "Укрінформ".

"У багатьох румунських засобах масової інформації ще до Об'єднавчого собору розповідали, що нібито буде суцільна українізація церкви, а наша область, як відомо, багатонаціональна. Таким чином лякали румуномовне населення Буковини, що нібито зараз українці прийдуть і заберуть вашу мову, традиції та інше. Але це неправда. Наша церква відкрита абсолютно для всіх, незалежно від того, хто якою мовою розмовляє чи на якій мові хоче здійснювати богослужіння", - заявив архієпископ Буковинський і Хотинський Герман.

У якості прикладу архієпископ розповів про одну з перших буковинських громад, яка вирішила перейти з Московського патріархату до складу ПЦУ - цій громаді залишили звичну для неї церковнослов'янську мову богослужіння.

"Ось, наприклад, прихід села Шишківці Кіцманського району. Після переходу до единої українскої церкви люди попросили залишити церковнослов'янську мову в богослужінні. Вони до неї звикли, чому ми повинні бути проти? Запитали у Блаженнішого митрополита Єпіфанія, він також підтримав це рішення, я благословив, і залишили там церковнослов'янську мову. Так само і з румунськомовними селами нашої області. Якщо люди захочуть, то залишать румунську мову богослужіння, якщо захочуть - перейдуть на українську. Ніщо не повинно бути перешкодою для об'єднання", - додав архієпископ.

Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності.

15 грудня на Об'єднавчому Соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.

Детальніше про об'єднання православної церкви читайте у статті Катерини Щоткіної "На півдорозі до Храму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі