Павловський завдяки фальшивим документам та прикриттю прокурора не з'являється на засідання суду у справі Гандзюк

Поділитися
Павловський завдяки фальшивим документам та прикриттю прокурора не з'являється на засідання суду у справі Гандзюк © finance.liga.net
Підозрюваний заявляє, що знаходиться у лікарні, але його виписали ще місяць тому.

Одного із підозрюваних в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк Ігоря Павловського, який був переведений із СІЗО до лікарні по стану здоров'я, виписали із медичного закладу ще місяць тому. При цьому на суді у вівторок, 15 жовтня, суддя повідомив, що засідання переноситься , оскільки Павловський знаходиться в медичному закладі.

"Вбивця Павловський був такий хворий, що не їздив на суди і не давав покази, чим зривав судові засідання. Один за одним суди не відбувались. При цьому "хворий" Павловський відвідував стадіон, дивився футбол і проводив час зі своїми друзями", - зазначили у спільноті "Хто замовив Катю Гандзюк?".

Активісти зазначають, що Павловський надавав довідки про те, що перебуває на стаціонарному лікуванні в Центрі реконструктивної та відновної медицини Одеського національного медичного університету. Однак як з'ясував одеський активіст Віталій Устименко, Павловський не знаходиться в лікарні і вже місяць не перебував тут на лікуванні, оскільки його виписали. Цей факт зафіксували у присутності поліції та написали заяву.

"Важливо, що вбивцю Павловського у цій справі покриває прокурор Генеральної прокуратури - пан Боян. Він є стороною обвинувачення і ще 13 вересня Шевченківський суд зобов'язав Бояна перевірити, чи дійсно Павловський проходить лікування у вказаному медичному закладі. Боян нічого не з'ясував. І звичайно, що не безкоштовно", - зазначили активісти.

В групі зазначають, що тепер в Генпрокуратури є привід змінити Павловському запобіжний захід і вже примусово доставляти на всі важливі суди, а також звільнити покривача правопорушення - прокурора Бояна.

"Наразі очевидно, що прокуратура досі покриває Павловського, який працював помічником депутата від Блоку Петра Порошенка", - додали активісти.

Нагадаємо, що наступне судове засідання у справі призначено на 15:00 24 жовтня у Приморському суді Одеси.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.

За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Після смерті Гандзюк кримінальну справу про замах на неї перекваліфікували за статтею "завершене умисне вбивство". Керівника групи виконавців Сергія Торбіна і ще чотирьох осіб поліція затримала у другій половині серпня. Усі вони брали участь в АТО в складі добровольчих підрозділів.

За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Торбіну. 10 листопада співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права внесення застави.

Служба безпеки України 21 січня оголосила в розшук ймовірного організатора вбивства Гандзюк – раніше судимкого кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка), також відомого як "Москал". За даними ЗМІ, він переховується від слідства в Домініканській Республіці.

11 лютого Владиславу Мангеру повідомили про підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Але вже в квітні прокуратура вручила йому нову підозру, відмовившись від звинувачень в організації умисного вбивства. 14 лютого Шевченківський райсуд Києва заарештував Мангера до 3 березня. Наступного дня він вийшов на свободу після внесення 2,5 млн гривень застави.

6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Ватажок групи Сергій Торбін отримав 6,5 років, а безпосередній виконавець Микита Грабчуком - 6 років позбавлення волі. Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Віктор Горбунов отримали по чотири, а Віктор Горбунов – три роки. У цьому термін включать час, що засуджені вже провели в СІЗО. У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Прокуратура також пом'якшила підозру Ігореві Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК). 2 травня Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. 26 червня його термін закінчився, але прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У липні ГПУ скерувала до суду обвинувальний акт щодо Павловського.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі