Патріарху Філарету залишили керівництво Київською єпархією — рішення Синоду

Поділитися
Патріарху Філарету залишили керівництво Київською єпархією — рішення Синоду патріарх Філарет, митрополит Макарій і митрополит Симеон стали постійними членами Синоду © omisna.info
Священнослужителі на першому засіданні Синоду ПЦУ прийняли статут і призначили головного секретаря.

Священний Синод ПЦУ провів у вівторок, 5 лютого, перше засідання, в ході якого священнослужителі прийняли статут і призначили головного секретаря.

"Митрополит Епіфаній визначив, що крім постійних членів Синоду (патріарха Філарета, митрополита Макарія і митрополита Симеона), до його складу включені: Димитрій, митрополит Львівський і Сокальський; Іоанн, митрополит Черкаський і Чигиринський; Сергій, архієпископ Донецький і Маріупольський; Федір, архієпископ Полтавський і Кременчуцький; Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький; Євстратій, архієпископ Чернігівський і Ніжинський; Герман, архієпископ Чернівецький і Хотинський; Агапіт, архієпископ Вишгородський; Симеон, єпископ Дніпровський і Криворізький", - повідомила прес-служба Київської митрополії ПЦУ у вівторок.

На засіданні були присутні всі, крім архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, який потрапив в лікарню через загострення серцево-судинного захворювання.

У ході засідання Синод прийняв рішення, що патріарх Філарет і надалі керуватиме Київською єпархією у складі парафій і монастирів Києва (крім Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря), які були в його підпорядкуванні під час перебування патріархом Київським і всієї Руси-України.

Також відбувся ряд призначень: на посаду ректора Київської православної богословської академії призначений протоієрей Олександр Трофимлюк. Він же став головою Управління духовної освіти та богословської науки. Митрополит Черакаський і Чигиринський Іоанн став головою Синодального управління військового духовенства, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій – головою Управління соціального служіння і благодійності.

"Керівництво Управлінням зовнішніх церковних зв'язків залишено за Предстоятелем", - уточнили в прес-службі, пояснивши таке рішення особливою важливістю.

Для координації зусиль церкви з питань допомоги жертвам порушення прав людини і незаконно позбавленим волі людям була створена "Православна місія допомоги жертвам порушення прав людини і особам, позбавленим волі". Її очолив архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

Нагадаємо, в неділю, 3 лютого, відбулася інтронізація митрополита Київського і всієї України Епіфанія. Захід відвідали президент України з дружиною, ряд архієреїв, афонські старці. Однак на церемонію так і не прибули Філарет і Вселенський патріарх Варфоломій, який вручив Єпіфанію томос про автокефалію УПЦ 6 січня.

Детальніше про перспективи помісної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Пізнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі