Парламент Македонії планує проголосувати за зміну назви держави

Поділитися
Парламент Македонії планує проголосувати за зміну назви держави Поки для зміни назви не вистачає кілька голосів депутатів
Для перейменування країни на Північну Македонію за відповідні поправки до Конституції мають проголосувати дві третини депутатів.

У парламенті Македонії заплановано голосування за поправки до Конституції держави, якими передбачена зміна назви країни на Північну Македонію. Для того аби затвердити нову назву країни за відповідні поправки мають проголосувати дві третини депутатів парламенту. Про це повідомив македонський Kanal 5.

Зазначено, що наразі неможливо зрозуміти чи зможе більшість депутатів переконати опозицію підтримати поправки щодо зміни назви держави, адже поки що для ухвалення документу не вистачає дев'яти голосів.

При цьому опозиційна партія VMRO-DPMNE не повідомляла про те, чи братимуть участь у голосуванні її депутати та як вони голосуватимуть. Між тим парламентська опозиція вважає, що угода із Грецією щодо зміни назви держави була капітуляцією. Також опозиційні депутати звинувачують прем'єра Македонії Зорана Заєва у брехні, адже він обіцяв, що Конституцію не змінюватимуть.

Нагадаємо, 30 вересня, в Македонії відбувся референдум. Наступного дня Центральна виборча комісія Македонії обробила 100% результатів референдуму щодо вступу країни в ЄС і НАТО, а також про перейменування держави. Для визнання референдуму таким, що відбувся, явка повинна була скласти більше половини всіх громадян з правом голосу – всього їх в Македонії 1,806 млн осіб, проте прийшли майже 667 тисяч. Назву країни, яка прописана в Угоді з Грецією, хотіли змінити на "Північна Македонія".

Парламент Македонії 5 липня вдруге проголосував за ратифікацію угоди з Грецією про зміну назви колишньої югославської республіки після того, як президент тимчасово заблокував угоду.

Ще у червні міністри закордонних справ Греції і Македонії Нікос Кодзіас і Нікола Дімітров, а також спецпредставник ООН Метью Німіц підписали угоду про перейменування Македонії на Республіку Північна Македонія.

Президент Македонії Джорґе Іванов 26 червня відмовився підписати "неконституційну" схвалену парламентом угоду про зміну назви країни на Північну Македонію.

Суперечка про назву Македонії триває понад 25 років. Греція вимагала змінити назву сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з однойменним грецьким регіоном. Скоп'є також застерігали від територіальних претензій на всю історичну Македонію. Через суперечку Афіни блокували вступ Македонії до Євросоюзу та НАТО.

Більше про питання перейменування Македонії читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Північна Македонія: (не) втратити історичний шанс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі