Працівники освітньої сфери України звернулися до Кабміну та Міністерства освіти і науки з вимогою оприлюднити постанову уряду щодо підвищення заробітної плати, повідомила Профспілка працівників освіти і науки. За даними профспілки, відповідний документ Кабінет міністрів ухвалив ще 10 липня 2019 року.
Однак станом на 21 серпня постанову "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки" не оприлюднили. В освітньої спільноти така ситуація викликала викликає великий негативний резонанс.
"ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вимагає оприлюднення Кабінетом Міністрів України зазначеної постанови для інформування профспілкової освітянської громадськості.
Як повідомила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич, зміна системи оплати праці передбачає порічний план впровадження з 2020 до 2023 року. Так, цього року мінімальний посадовий оклад складає 1,73 від прожиткового мінімуму. Згідно з правилами нової системи оплати праці освітян, у 2020 році цей оклад становитиме 2,5 прожиткових мінімумів, 2021-го він буде на рівні 3 прожиткових мінімумів, 2022-го – 3,5, а з січня 2023 року оклад становитиме 4,0 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Кожна наступна категорія педпрацівників зростатиме на 10% порівняно з попередньою.
Замість 25 тарифних розрядів усі освітяни та науковці отримуватимуть заробітну плату з огляду на те, до якої групи та підгрупи нової системи вони належать. Загалом, передбачено 3 основні категорії: категорія педпрацівники має 7 підгруп; категорія науково-педагогічні працівники – 5 підгруп; категорія наукових працівників – 4 підгрупи.
Раніше повідомлялося про те, що уряд планує підвищити на 10% зарплату вчителям, оплата праці яких здійснюється не за рахунок освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам і, яким не підвищили посадові оклади в 2018 році. Зарплати вчителям дошкільних, позашкільних і професійно-технічних навчальних закладів підвищать з 1 вересня.