Україна закінчила основний етап ліквідації наслідків катастрофи, спричиненої підривом росіянами дамби Каховської ГЕС. До цих робіт щодня залучали більше 2000 людей.
Про це під час засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розповів Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживали майже 900 тисяч людей. До ліквідації наслідків щоденно залучалися понад 2000 працівників МВС, 300 одиниць техніки і більше сотні плавзасобів.
«Майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води, їм доставили 148 тисяч тонн питної і технічної води, майже 119 тисяч тонн продуктів та речі першої необхідності», - уточнив Клименко.
Міністр додав, що з метою запобігання погіршенню санітарної ситуації МВС спільно з Держпродспоживслужбою, органами місцевого самоврядування та рибохороною провели понад 173 000 рейдів.
Нагадаємо, Високий представник ЄС Жозеп Боррель повідомив, що у Супутниковому центрі Європейського Союзу «уважно спостерігали за руйнацією Каховської дамби в Україні і надали дуже важливі картографічні зображення наслідків затоплення».
Україна має відновлювати зруйновану гідроелектростанцію? Екологи та історики – проти, енергетики та аграрії – за, громадськість традиційно розділилася. Чи існує компроміс у цьому питанні, розмірковує експерт із сталого розвитку Іван Гайдуцький у статті «Чи потрібне відновлення Каховської ГЕС?».