Основна сесія ЗНО 2022: особливості реєстрації та перелік документів

Поділитися
Основна сесія ЗНО 2022: особливості реєстрації та перелік документів
У цьому році реєстрація триватиме з 1 лютого до 9 березня.

Для українських школярів з 1 лютого 2022 року стартувала реєстрація на основну сесію ЗНО. Всі охочі можуть зареєструватися на тестування до 9 березня. Для цього необхідно заздалегідь підготувати деякі документи, повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Як зареєструватися на ЗНО 2022

Для реєстрації учасники мають зробити декілька кроків:

  • правильно обрати категорію (випускник закладу загальної середньої освіти 2022 року; учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти; студент закладу вищої освіти; випускник, який здобуде повну загальну середню освіту в закордонному закладі освіти; випускник минулих років);
  • створити та заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на порталі УЦОЯО у рубриці «ЗНО/ДПА»,
  • підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, яка відповідальна за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Які документи потрібні при реєстрації на ЗНО

  • оформлена реєстраційна картка, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
  • засвідчена власноруч копія паспорта громадянина України;
  • засвідчена власноруч копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років).

Повідомляється, що за потреби можуть знадобитися інші документи: медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копія документа про зміну імені/прізвища, копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації.

Як внести зміни до реєстраційних даних учасника ЗНО

Факт реєстрації для участі у ЗНО підтверджується Сертифікатом зовнішнього незалежного оцінювання. Його надсилають в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання.

Учасник може внести зміни до реєстраційних даних. Для цього слід здійснити перереєстрацію, що триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року після отримання Сертифіката.

Для перереєстрації слід внести зміни до реєстраційних даних за допомогою спеціального сервісу «Внести зміни», розміщеного на порталі УЦОЯО. Вхід до сервісу здійснюється за номером і пін-кодом Сертифіката.

Учаснику необхідно буде оформити нову реєстраційну картку, повторно сформувати комплект реєстраційних документів, вклавши до нього отриманий раніше Сертифікат.

Пакет документів подається до відповідного регіонального центру таким самим способом, у який це було здійснено під час реєстрації.

Як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів

Після того, коли учасник ЗНО надіслав пакет документів для реєстрації до регіонального центру, він може за допомогою сервісу «Стан опрацювання документів» перевірити на якому етапі опрацювання знаходяться документи. Для цього необхідно увести номер реєстраційної картки до сервісу.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголосили, що реєстраційні документи в регіональних центрах опрацьовуються у міру надходження. Обробка реєстраційних документів триває не довше 10 робочих днів із моменту їхнього надходження.

Чому можуть відмовити у реєстрації на ЗНО

Для відмови у реєстрації/перереєстрації можуть бути наступні причини:

  • ненадання документа, що підтверджує правдивість інформації, зазначеної в реєстраційній картці;
  • надання неправдивої інформації;
  • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на участь у ЗНО;
  • відправлення реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації (особі, яка в період реєстрації не подавала реєстраційних документів) або перереєстрації;
  • неналежне оформлення документів, необхідних для реєстрації;
  • неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання відповідно до медичного висновку.

Учаснику, якому відмовили у реєстрації/перереєстрації надійде витяг із протоколу засідання регламентної комісії, де буде вказана причина відмови.

Усунути причину, що стали підставою для відмови, можна до 9 березня 2022 року. Для цього потрібно створити нову реєстраційну картку, скориставшись сервісом «Зареєструватися», сформувати пакет реєстраційних документів та надіслати його на адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти або передати до закладу освіти, у якому навчаєтесь (якщо складатимете ДПА у формі ЗНО).

Особа, якій відмовили в реєстрації/перереєстрації, має право оскаржити це рішення протягом чотирнадцяти календарних днів із дня завершення реєстрації, подавши апеляційну заяву до Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, що в Україні завершилася реєстрація учасників пробного ЗНО. Пробна сесія тестування відбудеться 19 та 26 березня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі