За словами Стерненка, це Подобєдов Олександр Олександрович 1991 року народження, який мешкає у Чорноморську Одеської області. За даними з відкритих джерел, він є професійним "тітушководом" середньої ланки. "Такий собі місцевий "Крисін" (керівник "тітушок" Юрій Крисін, засуджений за організацію вбивства журналіста В'ячеслава Веремія у Києві – ред.)", - наголошує активіст.
Зокрема, за даними ЗМІ, у 2017 Подобєдов постачав "тітушок" для організації заворушень у Затоці Одеської області. Також організовував рейдерське захоплення ДП "Морський торговий порт "Чорноморськ" на замовлення його екс-директора Юрія Крука.
У квітні 2018 Подобєдова заскочили на зміні ідентифікуючих номерів кузову під час переоформлення автівки у поліцейському відділку. Правоохоронці випустили орієнтування та намагались встановити його місцезнаходження, проте підозрюваним у цій справі він так і не став, зазначає Стерненко із посиланням на дані ЄРДР.
За даними джерел активіста, після низки проблем із законом Подобєдов став співпрацювати з МВС та виконувати замовлення окремих співробітників Національної поліції в Одеській області.
"Про роль Подобєдова в ту ніч (замаху – ред.) мені повідомили адекватні співробітники поліції... Згодом на Подобєдова мені вказали й інші люди. І як мені відомо, саме він особисто привозив під мій будинок Івана Кузнєцова – "тітушку", що загинув після спроби позбавити мене життя", - додає він.
За кілька годин до замаху 24 травня, Подобєдов привіз під будівлю Одеської ОДА Кузнєцова. Згодом він зустрівся з Віталієм Посувайлом. Той, своєю чергою, привіз для інструктажу другого нападника – Олександра Ісайкула. Звідти виконавців довезли до будинку активіста і висадили.
"Тітушковод" Подобєдов залишився в автомобілі, а Посувайло вирушив у бік Французького бульвару, де чекав на спільників. Коли активіст рушив до свого будинку на автомобілі, Подобєдов покликав Кузнєцова та Ісайкула до авто і сказав, щоб ті були напоготові. А коли Стеренко наближався до під'їзду – блимнув фарами у якості сигналу до нападу.
За словами співрозмовників активіста, його пересування відстежувалося за допомогою зовнішнього спостереження та спецобладнання. "Можливо, мова йшла про GPS-трекери, котрі у липні були виявлені на моєму автомобілі", - зазначає Сергій Стерненко.
За його словами, пристрої збирали в Україні для правоохоронних структур, зокрема Нацполіції, про що свідчить маркування "Вироблено в Україні" та інвентарні номери на них.
"Джерело з оточення Подобєдова зазначило, що після невдалої спроби мого вбивства Подобєдов зустрічався із вдовою загиблого Кузнєцова та своїми друзями з одеського ГУНП, а згодом був викликаний на допит у справі нападу на мене, але підозрюваним він так і не став", - наголошує активіст.
І додає, що 27 жовтня зустрів Олександра Подобєдова у кінотеатрі "Сінема Сіті". Той спостерігав за ним, наголошує Стерненко. "Після декількох спроб мене вбити я знаходжу лише одне пояснення, чому Подобєдов слідкував за мною – готується нова спроба вбивства. Причому тими ж людьми, що діяли і раніше", - підкреслює громадський активіст.
На його думку, притягнення Подобєдова, Посувайла та Ісайкула до відповідальності загрожує викриттям мережі "чорних замовлень", які "тітушки" отримуються від правоохоронців. "Або ж замовник замахів може бути настільки впливовим, що не дозволяє їх заарештувати", - розмірковує він щодо причин зволікання правоохоронців із розслідуванням нападів.
Нагадаємо, ввечері 24 травня на одеського активіста Сергія Стерненка напали поблизу його будинку. Під час зіткнення активіст отримав ножове поранення руки, а один з нападників – смертельне поранення у живіт. Стерененко стверджує, що завдав нападникам поранення відібраним у них ножем.
Поліція розглядає кілька версій інциденту, серед яких – замовний напад, напад з хуліганських мотивів, побутовий конфлікт і інші. Під час нападу загинув 25-річний Іван Кузнєцов. Другого нападника – 30-річного Олександра Ісайкула – поліція відпустила в статусі свідка.
Докладніше про ситуацію в Одесі читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Біси міста "Ангела" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".