Опитування: Більшість українців тримаються на вірі в ЗСУ, їх же вважають і найефективнішою інституцією

Інфографіка
Поділитися
Опитування: Більшість українців тримаються на вірі в ЗСУ, їх же вважають і найефективнішою інституцією © Василь Артюшенко, ZN.UA
Соціологи розповіли, хто та що допомагає українцям бути стійкими, а також які інституції, на думку людей, є найдієвішими зараз. 

Більшість українців вважають, що сьогодні найбільш ефективною інституцією в Україні є Збройні Сили, йдеться в результатах опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Таку відповідь соціологам дали 82% респондентів.

Ще 69% громадян зазначили, що на їхню думку найбільш ефективним є президент України. А про волонтерів сказали те саме 59% опитаних.

В цілому опитані відносно добре оцінюють ефективність роботи центральної влади (68% вважають її ефективною) та місцевої влади (56% оцінюють як ефективну).

Службу безпеки найбільш ефективною інституцією вважають 38% громадян, а громадські організації – 27% респондентів.

З іншими інституціями ситуація така:

  • Нацполіцію найефективнішою вважають 19% опитаних; 
  • міських/сільських голів – 16%; 
  • церкву, обласні військові адміністрації, уряд, загальнонаціональні ЗМІ – по 13-15%;
  • місцеві ЗМІ – 7%;
  • органи прокуратури – 5%; 
  • суди – 4%.

Водночас 86% опитаних зазначили, що віра в ЗСУ для них є основним фактором, який допомагає зберігати стійкість під час війни з РФ. Для ще 61% респондентів таким фактором є сім’я та близькі.

Третина зазначили, що таким фактором є щоденна праця (31%), до чверті – віра у державу, релігія, чи віра у Бога. По 12% зазначили, що сприяють їхній стійкості, участь у волонтерстві та зборах коштів, а також міжнародна допомога.

Опитування провели 6-11 червня серед населення України віком від 18 років, крім жителів окупованих територій, чи тих, де був відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Всього опитали 1200 людей методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2.8%. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі