Війна, яку розпочала Росія, зруйнувала життя багатьох сімей. В цей час багато неповнолітніх дітей залишились без батьків, а тому потребують встановлення опіки чи постійного догляду.
Адвокат Роман Сулик пояснив, чи можна оформити постійний догляд чи опікунство над сестрою або братом.
Чи можна оформити постійний догляд за братом або сестрою
Адвокат зазначив, що постійний догляд – це спосіб надання необхідної допомоги та підтримки особам з фізичними або психічними обмеженнями, який передбачає постійну присутність доглядача із особою, що потребує догляду.
Постійний догляд можна встановити над особою, яка:
- має інвалідність з дитинства;
- має інвалідність I групи;
- має інвалідність I чи II групи через наявний психічний розлад. Крім цього повинен бути висновок лікарської комісії медичної установи, що така особа не може обслуговувати себе самостійно та потребує догляду від сторонньої особи;
- має похилий вік (80 років), інвалідність, є дитиною з інвалідністю та має потребу в догляду від сторонньої особи.
Отже, якщо особа хоче встановити постійний догляд над сестрою чи братом, то вони повинна підпадати під вищеперераховані критерії.
Чи можна оформити опікунство над братом чи сестрою
Опікунство – це спосіб надання необхідної допомоги громадянам, що були позбавлені батьківського піклування (у разі смерті батьків або невідомого їхнього місця перебування). Встановлюється над дітьми, які не досягли 14 річного віку та над повнолітніми особами, котрі були визнані у судовому порядку недієздатними, тобто такими, що не усвідомлюють причинно-наслідковий звʼязок між своїми думками та діями у результаті стійкого психічного розладу.
Оформити опікунство можуть:
- близькі родичі, що проживають недалеко від особи, яка потребує опіки;
- батьки, діти, брати та сестри особи, яка потребує опіки. При цьому їх місце реєстрації та фактичне перебування неважливе;
- територіальні органи опіки та піклування;
- психіатричні медичні установи.
Юрист зазначив, що опікунство на сьогодні буде найбільш вигіднішим шляхом для реалізації допомоги близькій особі, а саме брату чи сестрі, які втратили батьків внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Нагадаємо, як під час війни оформити догляд за особою похилого віку. Це потрібно, коли особа не може сама себе обслуговувати.