Опалювальний сезон: як підготувати системи опалення в будинку

Поділитися
Опалювальний сезон: як підготувати системи опалення в будинку © The Boilerexchange
Для цього потрібно перевірити димоходи та вентиляційні канали.

Українці вже розпочинають підготовку до зими – роблять запаси продуктів та купують необхідні речі. Також необхідно подбати про підготовку до опалювального сезону власного будинку та квартири. Фахівці Волинської філії «Газмережі» на Facebook-сторінці розповіли, як це зробити побутовим споживачам.

Чому необхідно перевіряти димові та вентиляційні канали

Фахівці зазначили, що правильна робота димоходів та вентиляційних каналів є важливою складовою безпеки. За їх словами, найбільша кількість отруєнь чадним газом виникає саме через порушення тяги.

«Тому, особливо пильними мають бути користувачі газових приладів із відведенням продуктів згоряння в димоходи – котлів та водонагрівачів», – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо димоходи та вентиляційні канали (ДВК) несправні, то шкідливі продукти горіння замість того, щоб виводитися назовні, будуть накопичуватися в приміщенні.

«ДВК – система повсякчас має бути ціла та справна. Для цього її треба періодично прочищати й ремонтувати», – зазначили фахівці.

У приватних будинках за це відповідають їх власники або орендарі, а у багатоповерхівках – балансоутримувачі чи ОСББ.

«Вони залучають спеціалізованих фахівців, які мають дозволи управління Держпраці на виконання таких робіт. Цих фахівців ще називають пічниками. Пічники у свою чергу, перевіряють та за необхідності прочищають систему ДВК», – йдеться у повідомленні.

Коли треба проводити обстеження ДВК

Димоходи опалювальних печей, ємкісних водонагрівачів для опалення і опалювальних котлів перевіряють один раз на рік перед початком опалювального сезону (якщо прилади працюють сезонно), два рази на рік навесні та восени (якщо прилади працюють увесь рік).

Димоходи опалювально-варильних печей – два рази на рік перед початком і після закінчення опалювального сезону.

Димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання, ресторанних газових плит: цегляні, азбестоцементні, керамічні – 1 раз на 6 місяців. Металеві – 1 раз на рік. Але в жодному разі негофровані патрубки, які не мають сертифікат для застосування як димохідні.

Раніше перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що українцям, після зростання тарифу на світло, слід готуватися до підвищення цін на опалення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі